CHP'Lİ BAYAR'DAN İDDİALI SÖZLER

Yaklaşan il kongresi öncesi seçim çalışmalarına hız veren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkan adaylarından Nusret Bayar,Antalya’nın 3- 5 ilçeden ibaret olmadığını bilen, temsil noktasında 19 ilçenin de görüşlerine başvuran bir il başkanı olacağını vurguladı.

CHP'Lİ BAYAR'DAN İDDİALI SÖZLER
29 Ocak 2020 - 19:58

Yaklaşan il kongresi öncesi seçim çalışmalarına hız veren Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) Antalya İl Başkan adaylarından Nusret Bayar,Antalya’nın 3- 5 ilçeden ibaret olmadığını bilen, temsil noktasında 19 ilçenin de görüşlerine başvuran bir il başkanı olacağını vurguladı. 35 yıldır CHP’ye gönül vermiş birisi olduğunu belirten Bayar, kongreden zaferle ayrılacağını savundu.

BAYAR’DAN GAZETEMİZE ZİYARET
Eski CHP Demre ilçe başkanı ve üç dönem CHP Antalya milletvekili adayı olan eğitimci ve iş insanı Nusret Bayar, CHP il başkanlığına adaylığı açıkladıktan sonra, çalışmalarına hız verdi. Mahalle temsilcilikleri, sivil toplum kuruluşları (STK), hemşehri derneklerini ziyaret ederek partililerle ve dernek üyeleriyle buluşan Nusret Bayar’ın son durağı, bünyesinde Gazete Bir, Akdeniz Manşet ve İleri gazetelerini barındıran Akdeniz Manşet Medya Grubu oldu. Gazetecik mesleğinin çok zor olduğunu dile getiren Nusret Bayar, kendisinin de 9 yıllık gazetecilik deneyiminin olduğunu hatırlattı. Demre ilçesinin, ilk yerel gazetesi olan ‘Demre’nin Sesi Gazetesi’nin kurucusu olduğunu öne süren Bayar,o dönemde yaşadığı zorlu süreci anlattı.

ANTALYA KIRMIZIYA BOYANACAK
9 Şubat Pazar günü gerçekleştirilecek CHP Antalya İl Başkanlığı Kongresi’nde,mevcut il başkanı Ahmet Kumbul, eski il başkanlarından Ömer Melli ve Mustafa Şeker ile yarışacak olan Nusret Bayar, "Örgütümün hukukuna sahip çıkmak, durumu idare etmek için değil, birlikte yönetmek için partimizin en onurlu görevlerinden biri olan CHP Antalya il başkanlığına adayım" dedi.35 yıldır Cumhuriyet Halk Partisi'ne gönül vermiş, partisinin iktidarı için gece gündüz demeden, dağ bayır dolaşarak halk için halkla beraber çalışmış birisi olduğunu vurgulayan Bayar “Kaş'ın Eşen Çayı'ndan Gazipaşa'da Kaledran sınırına kadar Antalya'da ayak basmadığımız yer kalmayacak. Hedefimiz, Antalya'nın Türkiye haritası içindeki yerini kırmızıya boyamak, 19 ilçemize de Cumhuriyet Halk Partisi’nin bayrağını dikmektir.”

KAZANMAKTA VAR KAYBETMEKTE
Siyaset ve ticarette inanmak ve mücadele etmeye inandığını bildiren Bayar, “Önce başarıyainanacaksın, sonra da mücadele edeceksin, kazanacaksın. Kazanmak kadar kaybetmeyi de düşüneceksin. Kaybettiğin zaman da partiye küsmeyeceksin, siyasi mücadelene devam edeceksin. Benim de 35 yıllık siyasi yaşamım içerisinde hiç bir şekilde kırılmam, bükülmem, darılmam mümkün olmadı, olmaz da. Çünkü koşullar gereği yarışların tamamına bilerek giriyorsun” ifadelerine yer verdi.

“PARTİMİZİN ÖZÜNDE BARIŞ VAR”
CHP İl Başkan Adayı Nusret Bayar ‘Masaya yumruğunu vuran il başkanı olacağım’ ifadelerinin yanlış anlaşıldığını, mecaz anlamda kullandığını söyledi. Bayar, “Bizim partimizin özünde yurtta barış, dünyada barış vardır, kavga yoktur. Oradaki kavga bir yanlış anlaşılma olduğunu tahmin ediyorum arkadaşlarımın. Veya yanlış yönlendirme olduğunu tahmin ediyorum. AKP’ye karşı, dik duracağım, kavga edeceğim. Onların yapmış oldukları siyasi çalışmaları, yanlış ise önlerinde dimdik durarak hangi koşullarda olursa olsun cevabını vereceğim. Bu kavga mıdır? Değildir. Partinin hukukunu korumak, dik durmak kavga mıdır? Değildir. Partilinin hakkını korumak kavga mıdır? Değildir” şeklinde konuştu.

KUMBUL’A TEMAYÜL ELEŞTİRİSİ
Antalya İl Başkanlığı makamında bir boşluk oluştuğunu vurgulayan Bayar, şöyle konuştu:
“Ben geçen dönem Ahmet Kumbul’u gövdemle destekleyen bir partiliyim, Kumbul’a ciddi destek verdim. Yerel seçimde yanlışlıklar oldu, eksiklikler oldu. Genel seçimler de ona keza. Antalya’daki temayül oluşumu yanlıştır.  Temayül daha da tabana yayılmalıydı. Temayül daha da şeffaf olmalıydı. Temayülde oy kullanan üyelerin oyları; oy kullanma bitince onların önünde zarflar açılıp kimlerin kaçıncı sırada olduğu bilinmeliydi. Sayın Kumbul bunların hiçbirini yapmadı. İki kişi ile yola çıktı ve bana güvenin dedi, tabana, yönetim kuruluna ve oradaki insanlara. Bana bundan 20-25 gün önce, Akseki ilçe kongresinde, kendisi itiraf etti. ‘Nusret abi sen temayülden ikinci çıktın’ dedi.”

ADALET ÇUBUĞU ORTADAN KALKMALI
“Sahada öğrendiğimiz bu. Hatta sayın Büyükşehir Belediye eski Başkanımız Mustafa Akaydın da ‘Başkanım Nusret’i söyledin, ilk beşi açıkla da biz de bilelim’ dedi. Tabi mümkün değil, açıklayamıyor. Açıklansa o gün açıklanırdı. Açıklaması mümkün değil. Antalya’daki o süreçte milletvekili adayı olan arkadaşların hiçbirine, bir küçücük; nokta demeyeyim, noktanın binde biri kadar bile bir şey söylemiyor. CHP’de aday adayı olan her arkadaşımız en iyi şekilde görev yapar. Ama adalet çubuğu ortadan kalkar, şeffaf olmalı. CHP; hak, hukuk, adalet diyorsa; bu hak ve hukuk partinin tüm birimlerinde işlenmelidir. İşte ben de bu partinin tüm birimlerinde hakkın, hukukun, adaletin ve bunun yanında şeffaflığın olması için Cumhuriyet Halk Partisi İl Başkanlığına adayım.”
 
Faruk ÇELİK, Fotoğraf: Murat ESENTEKİN
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum