Reklam

ÇEŞMESİ YOK POLEMİĞİ ÇOK

USLU’DAN MUHALEFETE SERT ELEŞTİRİ:

ÇEŞMESİ YOK POLEMİĞİ ÇOK
13 Mart 2020 - 19:45

AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, bu yıl 6'ncısı düzenlenen Domates Yetiştiriciliği ve Teknolojileri Fuarı’nda (Domatexpo) yaptığı konuşmada muhalefete yüklendi. ‘Antalya siyasetini yormayın ve hizmet yapmaya başlayın’ çağrısında bulunan Uslu,  “Bu millet sizden hizmet bekliyor ama CHP'nin yaptığı bir çeşmesi yok, polemiği çok” diye konuştu.

Organizasyonunu Kumluca Ticaret ve Sanayi Odasının üstlendiği fuarın açılışı, Kumluca Sebze ve Meyve Toptancı Hali Kompleksi içinde düzenlenen törenle gerçekleşti. Yaklaşık 40 firmanın katıldığı ve 3 gün sürecek olan fuarın açılış törenine, TBMM Akdeniz-PA Türk Grubu Başkanı ve AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, CHP Antalya Milletvekili Aydın Özer, Kumluca Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Murat Hüdavendigar Günay, Kumluca Ticaret Borsası Başkanı Fatih Durdaş, Türkiye Halciler Federasyonu Başkanı Yüksel Tavşan, Kumluca Belediye Başkanı Mustafa Köleoğlu, Kumluca Ziraat Odası Başkanı Hidayet Kökçe İlçe Protokol üyeleri ve vatandaşlar katıldı.

ÇİFTÇİYE VE TARIMA BÜYÜK DESTEK
Fuar açılışında konuşan AK Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, partisinin çiftçilere 17 yıldır desteğini esirgemediğini belirterek, “Tarımsal üretimden, ihracata kadar her alanda gelişme kaydettik. Ülkemizin tarımsal ürün ihracatımızı 3,7 milyar dolardan 17,7 milyar dolara çıkardık. Antalya'da domates ihracatı 17 yılda 6 kat arttı, Biber ihracatı 17 yılda 6,5 kat arttı, Salatalık ihracatı 17 yılda 12 kat arttı. Antalya’mızın toplam sebze ve meyve ihracatı 17 yılda 6,6 kat artarak, 2002'de 70 Milyon dolardan 2019 yılında 405milyon dolara çıktı. Geçtiğimiz haftalarda yaşanan domates ihracatı ile ilgili muhalefet vekilleri, AK Parti’nin konu ile ilgilenmediği yanlışını ifade ettiler. Domates ihracatının önündeki engeller ile Recep Tayyip Erdoğan uğraşıyor. 200 bin tona çıkarılması sürecinde Dışişleri Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu ve Ticaret Bakanımız Ruhsar Pekcan anbean takip etti. Biz çiftçimizin her zaman yanında olduk olmaya devam edeceğiz.” diye konuştu

USLU, MUHALEFETE YÜKLENDİ
Konuşmasının devamında CHP’ye yüklenen Atay Uslu, muhalefetin ‘Antalya'da domates ucuz, İstanbul'da pahalı’ söylemlerine tepki gösterdi. CHP’li milletvekillerini samimi olmaya davet eden Uslu, “Biz samimi olduk, biz laf değil hizmet ürettik. Konuşmak ile hizmet olmuyor. Hizmet demek, eser üretmektir, milletimizi ileri taşımaktır” ifadelerini kaydetti

ÇEŞMESİ YOK, POLEMİĞİ ÇOK
Antalya Milletvekili Atay Uslu konuşmasında CHP belediyelerinin işçi kıyımlarına son vermesi gerektiğini dile getirerek, şöyle konuştu:
“Antalya CHP'den hizmet bekliyor. Antalya siyasetini yormayın ve hizmet yapmaya başlayın. Bu millet sizden hizmet bekliyor ama CHP'nin yaptığı bir çeşmesi yok, polemiği çok. Biz de eser üretmek isteyenlere, hizmet etmek isteyenlere destek oluruz. Sizden önceki başkan 50 km asfalt yaptıysa siz 51 km yapın sizi takdir edelim, hatta yapamadığınız kısım için destek isteyin, birlikte çalışalım, sonra yine sizi alkışlayalım. Ama polemiği bırakın, mezarlıktaki işçileri 650 km öteye sürmeyin, çim biçen işçi üzerinden siyaset üretip şehrimizi yormayın. Genel başkanları işçilerinin ekmeği ile oynanmayacak sözünü ne çabuk unuttunuz? Yoksa Kemal Bey’i Genel Başkan olarak görmüyor musunuz? CHP milletvekilleri soru sormaya çok meraklı. Eğer soru soracaksanız belediye başkanlarınıza sorun bakalım; kaç işçiyi çıkarmışlar, kaç km sıcak asfalt dökmüşler, kaç vaatlerini yapmışlar demiyorum, kaç vaatlerinin temelini atmışlar sorsunlar bakalım.”

Faruk ÇELİK

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum