Reklam

CANBAY: KANAL İSTANBUL GEREKSİZ

Saadet PartisiGenel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, Antalya İl Genişletilmiş Divan toplantısı’nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu

CANBAY: KANAL İSTANBUL GEREKSİZ
30 Aralık 2019 - 17:59

Saadet PartisiGenel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay, Antalya İl Genişletilmiş Divan toplantısı’nda gündeme dair önemli açıklamalarda bulundu. Türkiye’nin gündeminde olan ‘Kanal İstanbul’ projesini gereksiz bulduklarını ifade eden Canbay, yerli otomobili ise desteklediklerini söyledi.

Saadet Partisi 20. ve 21. dönem Malatya Milletvekili ve Genel Başkan Yardımcısı Yaşar Canbay katılımı ile partisinin Antalya İl Genişletilmiş Divan toplantısı parti binasında gerçekleşti. Kanal İstanbul ve yerli otomobil konusuna değinen Yaşar Canbay, “Kanal İstanbul diye bir şey çıktı. Kanal İstanbul’dan bana ne? Devletin rakamlarına göre 4 buçuk milyon işsiz var, başvuru yapmayan kişilerle beraber bu rakam 8-9 milyonu buluyor. Yerli otomobilin ise yüzde 100 yerli olmasını ister ve destek veririz” dedi.

“ASGARİ ÜCRET KARIN DOYURMUYOR” 
Asgari ücretin, hükümetin belirlediği rakamlarla insanların karnını doyurmaya yetmeyeceğini bildiren Canbay, “İç talep artarsa o zaman esnaf da sanayici de gelişir ve geliri artar. Çalışan insanlar sadece karın tokluğuna çalışamaz. Her sene iktidar alacağı tedbirlerle asgari ücreti enflasyonun üstünde yüzde 7 artırsın insanların aldığı ücret sadece açlık sınırında kalmaz, yoksulluk sınırını da yakalar. Bu pazarın ve üretimin yükselmesi anlamına gelir. Bu şekilde sanayi de ayakta kalır. Bu fikre inanmak, idrak etmek ve gayret göstermek lazım. İktidar bunu yapamaz. Erbakan Hoca iktidara geldi ve altı ay içinde maaşlara yüzde 130 zam yaptı. Erbakan Hoca’nın ülkeyi batıracağını söylediler. Ama o günlerde denk bütçe yapıldı. Hedefleri yakalarsak ülke ayağa kalkar” açıklamasında bulundu.

DÜZEN’DEN “MİLLİ GÖRÜŞ” VURGUSU
Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen ise, Türkiye'de eğitimden tarıma, sağlıktan adalete ve dış politikadan ekonomiye kadar her alanda pek çok sorun yaşandığını savundu. Düzen, “Tüm Türkiye’nin izlediği üzere Saadet Partisi her zaman Türk siyasetinin kilit partisi haline gelmiştir. Biz 50 yıllık mücadelemizde toplumun her kesimine dokunabilen, konuşabilen, sorunları çözebilen bir iradeyi temsil ediyoruz. Bizlere inanan insanlarımızın güvenini boşa çıkarmayacağız. Milli Görüşçü mücadeleden asla vazgeçmez. Millî Görüş hareketi her daim siyasete yön vermiştir. Genel başkanımız Temel Karamollaoğlu’nun izlemiş olduğu olumlu, barışçı, tutarlı, halkımızı kutuplaştırmayan isabetli hamleleriyle günümüz siyasetinde aktif rol almaya devam ediyoruz. Ülkemizin kalkınması için, huzuru için, kardeşliği için, tek bir yol var. O da bu ülkenin Millî Görüş ile yönetilmesinden geçer” dedi.

Ramazan BOZCA, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum