Reklam

Başkanlardan TBMM çıkartması

SUBAŞI: SORUNLARIN TAKİPÇİSİYİZ

Başkanlardan TBMM çıkartması
10 Ekim 2019 - 14:08

Antalyalı ziraat odası başkanları, sorunlarını anlatmak ve daha güçlü bir tarım politikası için TBMM’yi, ziyaret ederek vekilleri ile görüştü. İYİ Parti Antalya Milletvekili Hasan Subaşı, “tarımın sorunlarının takipçisiyiz” diye konuştu.

Antalya Ziraat Odası Başkanı Nazif Alp Başkanlığında ilçelerden gelen ziraat odaları başkanları son yıllarda tarım politikalarının kendilerini memnun etmemesinden yakınarak, ülkemizin bereketli topraklarında üreten, kendine yeten ve tarımda ihracat yaparken, ithal tarım ürünlerinin ülkemize girişini eleştiren oda başkanları seslerini duyurmak için milletvekillerinden destek istedi.

SUBAŞI: “TARIMIN SORUNLARININ TAKİPÇİSİYİZ”
Milletvekili Hasan Subaşı toplantıda, meclise gelen tüm başkanlara teşekkür ederek, “Akdeniz’in incisi Antalya, ülke ekonomimizin tarım ihracatında önemli bir potansiyele sahip. Tarım politikalarımızı gözden geçirip çiftçilerimize destek olmalıyız” diye konuştu. Antalya’nın IPARD ve Kırsal Kalkınma kapsamına alınması için gerek Tarım Bakanlığı gerek Tarım Reformu Genel Müdürlüğü nezdinde yaptıkları girişimlerden bir sonuç alınamadığını ifade eden Hasan Subaşı, kanun değişikliği yapılmasının gerekli olduğunu belirtti.
Subaşı, Hal Yasası değişikliğiyle komisyonculuğun kaldırılmasının hatalı olacağını ve bu kapsamında soru önergeleri ve Genel Kurul’da yaptığı konuşmalarıyla konuyu Ticaret Bakanı ve bürokratların dikkatine sunduğunu ifade etti. Tüm oda başkanlarının taleplerini gündeme getireceklerini belirterek Antalya tarımının daha güçlü olması için çalışmaya devam edeceklerini söyledi. 


FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum