Reklam

Başkan Tütüncü'den esnafa kira müjdesi

Kepez Belediyesi'nden, ticari tesislerini işleten esnafa kira desteği geldi.

Başkan Tütüncü'den esnafa kira müjdesi
10 Nisan 2020 - 13:31

Kepez Belediyesi'nden, ticari tesislerini işleten esnafa kira desteği geldi. Başkan Hakan Tütüncü, koronavirüs salgınıyla mücadele kapsamında belediyeye ait işyerlerinden Mart, Nisan ve Mayıs aylarına ait kira bedellerini almayacaklarını duyurdu.

Yeni tip koronavirüs salgınının yayılmasını önlemek için ilçesinde ciddi tedbirler alan Kepez Belediyesi, virüsle mücadele sürecinde ticari tesislerini işletenleri de unutmadı. Kepez Belediyesi, koronavirüs salgını sürecinde olumsuz etkilenmemeleri için ticari tesislerini işleten esnafa kira desteği geldi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, koronavirüs salgınıyla mücadele sürecinde ekonomik destek sağlamak amacıyla belediyeye ait tesisleri işleten esnaftan 3 ay boyunca, Mart, Nisan ve Mayıs aylarına ait kira bedellerini almayacaklarını açıkladı.

AMASIZ, ŞARTSIZ TÜM ESNAFIN YANINDAYIZ

"Bu zor günleri hep birlikte aşacağız" diyen Başkan Hakan Tütüncü, açıklamasında şunları kaydetti:

"Belediye olarak salgının yayılmasını önlemek için ilçemizde bütün önlemleri aldık, alıyoruz. Bu zorlu sınavdan birlikte başarıyla çıkacağız. Bugüne kadar her zaman yanlarında olduğumuz esnafımıza bu zor günlerinde güçlü bir destek verelim istedik ve kiracımız olan esnafımızdan 3 ay boyunca kira almayacağız. Esnafımızın yanında bu zor günlerde olmayacaksak ne zaman olacağız. Şimdi esnafımızın arkasında daha güçlü bir şekilde durma vaktidir. Koronavirüse karşı amansız bir mücadele verdiğimiz bu günlerde esnafımızın, belediyemiz kiracılarının mali açıdan zora düştüğü hepimizin malumu. O yüzden amasız, şartsız tüm esnafımızın ve kiracılarımızın yanındayız."

DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum