ANTALYA AGD'DEN KUDÜS ÇIKARMASI

TÜRKİYE, YENİKAPI’DA TEK YÜREK

ANTALYA AGD'DEN KUDÜS ÇIKARMASI
06 Şubat 2020 - 18:06 - Güncelleme: 06 Şubat 2020 - 18:19

ABD Başkanı Trump'ın “Yüzyılın Anlaşması” olarak nitelediği “Ortadoğu Barış Planı”na karşı hafta sonu Yenikapı'da Büyük Kudüs Mitingi yapılacak. Mitinge Türkiye'nin 81 ilinden katılım sağlanacak. Dev mitinge, Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Antalya Şubesi önderliğinde büyük katılım olması bekleniyor.

ABD Başkanı Donald Trump ve işgalci İsrail Başkanı Benyamin Netanyahu’nun Müslümanların onurunu ve gururunu rencide ederek imzaladıkları sözde Yüzyılın Anlaşması’na tepkiler sürüyor.

AGD’DEN KUDÜS MİTİNGİ ÇAĞRISI
Saadet Partisi’nin gençlik yapılanması olan Anadolu Gençlik Derneği (AGD) Antalya Şube Başkanı Ahmet Muhammed Pişirici, 9 Şubat’ta İstanbul’da “Büyük Kudüs Mitingi” yapacaklarını söyledi.ABD’nin Ortadoğu Planı'na tepki gösteren Pişirici, siyasi düşüncesi ve inancı ne olursa olsun duyarlılık sahibi herkesi Filistin halkının haklı davasına destek vermeye çağırdıklarını dile getirdi. Pişirici, “Bu Pazar günü saat 14.00'da İstanbul Yenikapı'da yapılacak olan Büyük Kudüs Mitingi’ne katılım, Siyonist işgal karşısında Filistin halkının umudunu artıracaktır” diyerek tüm vatandaşları mitinge davet etti.

SİYONİST PROJEYE ADIM ADIM
Filistin topraklarında ve Kudüs'te yüz yılı aşkın bir süredir işgalin var olduğunu hatırlatan Ahmet Muhammed Pişirici, “Emperyalist güçlerin himayesinde, ‘halkı olmayan topraklara, toprağı olmayan halk’ safsatasıyla Siyonist unsurlar yerleştirildi. Filistin halkına karşı katliamlar, tehcir ve tecrit başladı. Milyonlarca Filistinli topraklarından sürüldü. Çocuklar ve kadınlar da dahil on binlerce Filistinli katledildi. İşgal her geçen gün daha da genişledi. Filistin topraklarında, tüm dünyanın gözü önünde, adına İsrail denilen Siyonist proje adım adım uygulandı. Önceki hafta ABD'nin dengesiz başkanı Trump, bu projenin ileri bir aşaması olan Yüzyılın Anlaşması'nı gündeme getirdi” dedi.

“TEPKİLER DAHA GÜÇLÜ OLMALI”
ABD Başkanı’nın sözde barış adı altında Filistin halkını teslim olmaya, işgale rıza göstermeye çağırdığının altını çizen Başkan Pişirici, “Biz biliyoruz ki Türkiye'de ve dünyada Siyonist işgale onay veren tek bir onurlu insan yok. Türkiye'deki tüm siyasi partiler işgal karşısında Filistin halkından yana tavır alıyorlar. Ancak bu tavır alışın daha güçlü bir şekilde ifade edilmesi gerekiyor” diye konuştu.

"TARİHİN ÇÖPLÜĞÜNE GÖNDERECEĞİZ"
Saadet Partisi Antalya İl Başkanı Ramazan Düzen ise, ABD Başkanı Donald Trump’ın açıkladığı “Yüzyılın Anlaşması” isimli plana ilişkin, “Kudüs İslam’ındır. Biz Kudüs ile ilgili, Filistin ile ilgili hiçbir dayatmayı kabul etmedik, edemeyiz. Bu konudaki baskılara asla boyun eğemeyiz. Şimdi de önümüze yüzyılın anlaşması adını verdikleri bir sözde plan ile çıktılar. Bu planı, yırtıp atacak ve tarihin çöplüğüne göndereceğiz. İnanırsak başarırız. Bunu yapabilecek güçteyiz” şeklinde konuştu.

YENİKAPI’YA ARAÇLAR KALKACAK
Saadet Partisi olarak düzenledikleri Büyük Kudüs Mitingi’ne değinen İl Başkanı Ramazan Düzen, “Bu miting inanıyorum ki tarihi mitinglerden biri olacak. Antalyalı vatandaşlarımızın tamamını bu mitingden haberdar etmek ve katılımını sağlamak için organize olduk, oluyoruz. Ben bu vesile ile hangi partiye gönül vermiş olursa olsun, Kudüs sevdasında, Mescid-i Aksa sevdasında, Özgür Filistin sevdasında birleştiğimiz herkesi, istisnasız herkesi 9 Şubat Pazar günü saat 14.00’te Yenikapı Meydanı’na davet ediyorum. Antalya da İstanbul’a miting katılımı için araç kaldıracağız. Araçlarımız Cuma günü saat 21:00’de Şarampol Camii yanında kalkacaktır” diye konuştu.

 
Faruk ÇELİK, Murat ESENTEKİN
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum