Reklam

ANTAB üyelerinin seçimi gerçekleşti

Büyükşehir Belediye Meclisi, Aralık Ayı Olağan Toplantısı'nı gerçekleştirdi. Toplantıda, Antalya'nın 19 ilçesini tek çatı altında toplayarak, bütüncül bir yaklaşımla hizmet verecek olan Turizm Alt Yapı Hizmet Birliği için asil ve yedek üyelerin seçimi gerçekleşti.

ANTAB üyelerinin seçimi gerçekleşti
09 Aralık 2019 - 17:48

Antalya Büyükşehir Belediyesi’nin Aralık ayı meclis toplantısı Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin böcek başkanlığında yapıldı. Mecliste, parti grup sözcülerine gündem hakkında değerlendirme yapmaları için söz hakkı verildi.CHP Grup Sözcüsü Deniz Filiz, 2020 yılının Türkiye’ye huzur getirmesi temennisinde bulundu. Önemli etkinliklere değinen Filiz, şehitlere Allah’tan rahmet, ailelerine ise sabır diledi. AK Parti Grup Sözcüsü Nafiz Tanır da özel günleri hatırlatarak, “Antalya Tanıtım Vakfı’nın (ATAV) yurt dışına götürülen 8 eserin, ülkemize getirilmesi için başlattığı, ‘eserler ait olduğu yerde güzeldir’ projesi önemli ve gerekli bir projedir. Kültür ve Turizm Bakanlığı da bu projeye desteklerini veriyor. Bizde Antalya Büyükşehir Belediyesi Meclisi olarak bu projeye destek vermeliyiz. Bu konunun çalışma konusu olarak ele alınmasını grubumuz adına öneriyoruz” dedi. Kadına ve çocuğa yönelik yapılan şiddete değinen MHP grup Sözcüsü Selçuk Senirli, “Ceren Özdemir kızımız, geçtiğimiz günlerde ruh sağlığı bozuk biri tarafından katledildi. Bu ruh bozukluğunun üstesinden gelmemiz lazım. Kadınlarımıza ve çocuklarımıza yönelik yapılan şiddet, terör belasından daha fazla toplumsal travmaa yaşamamıza neden oluyor. Ruh Sağlığı yasa tasarısının ivedilikle yürürlüğe girmesini temenni ediyoruz” diye konuştu. Mecliste gündemin 34’ncü maddesinde yer alan, ‘Muratpaşa Belediye meclisinin kararıyla uygun bulunan, Meydankavağı Mahallesi 28019 ada 1 parselde belediye hizmet alanının, ticaret alanına dönüştürülmesi, yapı yaklaşma mesafelerinin düzenlenmesi ve plan notu eklenmesine ilişkin hazırlanan 1/1000 ölçekli uygulama imar planı değişikliyle ilgili İmar ve Bayındırlık Komisyonu Raporu’ maddesi görüşüldü. AK Parti ve MHP grubunun, ‘hayır’ oyu verdiği rapor, diğer partilerin oy çokluğuyla kabul edildi.
 
UYSAL’DAN "HAYIR" TEPKİSİ
Oylamanın ardından açıklama yapan Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, “Bu madde daha önce de meclisimize gelmiş olan konulardan biridir. Hepinizin iyi bildiği gibi şehirlerin imar planları, hangi alanın yeşil alan, hangi alanın ticaret olacağını önceden belirler. Kamu parselleriyle ilgili de bu geçerlidir. Neresi yeşil alan olacak? Neresi ticaret alanı olacak? Bunların hepsi önceden bellidir. Kamunun bana göre görevi; yeşil alanları olduğu gibi korumaktır. Asla konut alanına, ticaret alanına çevirtmemektir. Ama kamunun ayrıca kamu mülklerini koruma görevi de vardır. Kamu, ticari sahada kalan parsellerin değerini koruyarak, uygun şekilde değerlendirip kamu hizmetine çevirmekle de mükelleftir. Ama ‘kamu elinde ne varsa yeşil alana çevirsin’ böyle bir anlayış yok. Bu cahilce bir yaklaşım olur. Belediye parsellerinin çevresinde şuana kadar hiçbir yeşil alana dokunmadık, dokundurtmadık. Ama belediye parseli çevresindeki parseller ve adanın doğal hakkı olan ticaret hakkını niye kullanamasın? Milletin malını, hakkı olan bir şeyi biz neden değersizleştirelim? Bu nasıl bir mantık? Bunu kabul etmek mümkün değildir. Her defasında arkadaşları uyarıyorum. Kardeşim Allah aşkına bir düşünün. İmar planları çok önceden geçmiş, bütün gayrimenkullere sahip oldukları değeri vermiş” ifadelerini kullandı.
 
BAŞKAN BÖCEK'TEN DAVET
2008 yılında kurulan ve uzun bir süre Batı Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (BATAB) olarak hizmet veren birliğin adı geçtiğimiz günlerde gerçekleşen olağanüstü genel kurul toplantısında Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği (ANTAB) olarak değiştirildi. Birlikte Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni meclis üyelerinin oylarıyla belirlenen 11 asil, 5 yedek üye temsil edecek. Mecliste yapılan gizli oylamayla Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Alt Yapı Hizmet Birliği’ne Metin Altunbaş, Ali Polat, Mithat Aras, Deniz Filiz, Oktay Başaran, Barış Bulut, Mustafa Başkak, Yunus Emre Ertugan, Mehmet Yüksel, Mehmet Manavoğlu ve Hasan Ali Acar Asil üye olarak seçildi. Büşra Özdemir, Mustafa Bilici, Zekeriya Altun, Gürsel Aşık ve Hasan Can Kamburoğlu ise yedek üyeler oldu. Birliğin Antalya’ya ve Antalya turizmine hayırlı olmasını dileyen Başkan Muhittin Böcek, Antalya Turizm Koruma ve Gelişim Bölgesi Altyapı Hizmet Birliği’nin (ANTAB) bundan sonraki süreçte bütüncül bir yaklaşımla hareket ederek tüm Antalya’yı kucaklayacak çalışmalara imza atacağını belirtti. ANTAB’ta turizm tesislerinin de yer alacağını belirten Başkan Böcek, “ANTAB ile Antalya’mız için en önemli sektörlerin başında gelen turizmi el birliğiyle daha da yukarılara taşımak öncelikli hedefimiz olacak. Antalya 19 ilçesiyle bir bütündür. 19 ilçe belediyemizin de dahil olmasını arzu ettiğimiz bu birlik ile turizmin gelişimine katkı koyacak. Tüm belediye başkanı arkadaşlarımı birliğe üye olarak Antalya için yapacağımız çalışmalara katkı sunmaya davet ediyorum” dedi.
İHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum