AK PARTİLİ KAYA'DAN 'GEZİ OLAYLARI' ÇIKIŞI

“DEVLETİ VE MİLLETİ HEDEF ALDILAR”

AK PARTİLİ KAYA'DAN 'GEZİ OLAYLARI' ÇIKIŞI
21 Şubat 2020 - 18:06

AK Parti Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, "Başlangıçta belki çevreci olarak başlatılan Gezi olaylarının daha sonradan tıpkı askeri darbeler, muhtıralardan hiç farkı yoktu, bence devleti ve milleti hedef alan bir kalkışma girişimiydi Gezi" dedi.

AK Parti Sosyal Politikalar Başkanlığı'nın Akdeniz Bölge Toplantısı, Antalya'daki bir otelde gerçekleştirildi. Toplantıya Adana, Antalya, Burdur, Hatay, Isparta, Kahramanmaraş, Mersin, Osmaniye'den parti temsilcileri katıldı.

Toplantının açılışında konuşan AK Parti Sosyal Politikalardan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Fatma Betül Sayan Kaya, Sosyal Politikalar Başkanlığı olarak bölge toplantılarının Doğu Anadolu'da Van'da, Ege'de Afyonkarahisar'da gerçekleştirilmesinin ardından üçüncüsünün Akdeniz'de Antalya'da düzenlendiğini söyledi. AK Parti hükümetleri olarak engelli, yaşlı, aile, kadın, genç, çocuk ve ihtiyaç sahipleri başta olmak üzere tüm dezavantajlı kesimleri kucakladıklarını vurgulayan Kaya, yapılacak tüm çalışmaların doğrudan insana ve insanın hayrına yönelik olduğunu dile getirdi.

YOKSULLUĞU AZALTTIK
AK Parti hükümetleri dönenimde, yoksullukla mücadelede uluslararası camianın da hakkını teslim ettiği bir başarıya imza attıklarını ifade eden Kaya, Türkiye'nin, son 15 yılda yoksulluğu en aza indirmede dünyanın en başarılı ülkesi olduğunu, bunun Dünya Bankası'nın yayınladığı raporda kayıt altına alındığını vurguladı. Kaya, "Kişi başı günlük harcama miktarı 4,3 doların altında yaşayanların oranı 2002 yılında yüzde 30'du. Bu oranı biz, 2015 yılında yüzde 1,5'a indirdik. Türkiye olarak, Birleşmiş Milletler Kalkınma Programı (UNDP) 2019 İnsani Gelişmişlik Raporu'na göre, tarihinde ilk kez 'çok yüksek insani gelişme' kategorisindeki ülkeler arasına girmeyi başardık. Sonuç olarak Türkiye, AK Parti hükümetleri döneminde gerek yoksullukla mücadelede gerekse toplumumuzun insani gelişmişlik düzeyinde büyük bir başarıya imza atmış bulunuyoruz. Bu nedenle birilerinin yalanlarına ve algı yönetimine dayalı ezberleri bozmak durumundayız."

YARDIMLAR DEVAM ETMELİ
Dünyada insanlık adına büyük dramlar yaşandığını, milyonlarca insanın ülkesini ve evini terk etmek zorunda kaldığını anlatan Fatma Betül Sayan Kaya, şöyle konuştu:

"Biz de ülkemizde yaklaşık 3,7 milyon Suriyeli kardeşimizi misafir ediyoruz. Türkiye olarak Suriyeli kardeşlerimize ensar ve muhacir anlayışıyla yaklaştık. İnsan hakları, demokrasi ve özgürlükler konusunda güya öncü ülkeler, bu insanlık dramı karşısında neredeyse kılını bile kıpırdatmamış. Türkiye üzerine düşeni yaptı ama Avrupa üzerine düşeni yapmadı. Kapı açması gereken varsa o da ülkesinde 5-10-60 mülteci barındıran Avrupa ülkeleridir. Avrupa üzerine düşeni ivedilikle yapmalı. Avrupa Birliği de 3 milyar avro dışında hiçbir katkı sağlamamış, verdiği sözleri tutmamıştır. Bu katkıyla biz Suriyeli mültecilere Kızılay Kart'la destek verdik. Avrupa'dan gelen yardımların devam etmesi gerekiyor."

'KILIÇDAROĞLU KAHVESİNİ YUDUMLADI'
Türkiye'nin terörle mücadeleden ekonomiye kadar her alanda tarihinin en büyük mücadelelerinden birini verdiği şu dönemde milletin dikkatini dağıtmak, enerjisini heba etmek isteyenlere izin vermeyeceklerini belirten Kaya, şunları söyledi:

"FETÖ'nün siyasi ayağı konusunda ortaya çıkan CHP Genel Başkanı var. O gece hedefte Sayın Cumhurbaşkanımız vardı. Timler Cumhurbaşkanımızın olduğu Marmaris'e gitti. Cumhurbaşkanımızı ve ailesini katletmeye gittiler. Peki siyasi ayak konusunda ileri geri konuşan Sayın Kılıçdaroğlu neredeydi? Atatürk Havalimanı'na inmişti. Adeta havalimanında tanklar kendisine yol açtı. O darbeci tankların arasından geçti, Bakırköy Belediye Başkanı'nın evine gitti. Ayaklarına terliklerini giydi, kahvesini yudumladı ve darbeyi seyretti. Sayın Cumhurbaşkanımız millete, ‘meydanlara’ diye seslendiğinde, bu çağrı herkese yapılmadı mı? Cumhurbaşkanımızı, ailesini, bu milleti hedefe alan FETÖ vardı ama nedense o FETÖ'nün hedefinde Ana Muhalefetin Genel Başkanı yoktu. O tanklar niye yol açtı bunu dahi izah edemiyorlar."

'GEZİ'NİN ETKİSİ AYLARCA SÜRDÜ'
Gezi olaylarına ilişkin ana muhalefetin söylediği 'oradaki gençler aydınlık gençlerdi' söylemini eleştiren Kaya, sözlerini şöyle sürdürdü:
"Gezi olaylarında çağrıda bulunanlar bizzat CHP Genel Başkanı ve onun yanındakilerdir. Başlangıçta belki çevreci olarak başlatılan Gezi olaylarının daha sonradan tıpkı askeri darbeler, muhtıralardan hiç farkı yoktu, bence bir kalkışma girişimiydi. Adeta ülkede ayaklanma girişimiydi ve terör örgütlerinin saldırılarından, FETÖ'nün saldırılarından, 15 Temmuz'dan farkı yoktu. Devleti ve milleti hedef alan bir kalkışma girişimiydi Gezi. O süreçte İstanbul'daydım Taksim'de yaşanan vandalizmi, terör örgütünün paçavralarının Atatürk Kültür Merkezi'ne asıldığını hepimiz gördük. Dolmabahçe'den geçmeye çalışırken arabamız tekmelendi. Yüzü maskeli terör örgütü mensubuydu bunlar. Gezi süreci bu ülkede ayaklanma ve kalkışma girişimiydi. Kesinlikle etkisi aylarca sürdü ve ekonomimize etkisi çok uzun sürdü."

'ANTALYA'DA ÇAKTIĞI ÇİVİ YOK'
Daha sonra konuşan AK Parti Antalya İl Başkanı İbrahim Ethem Taş da partisinin 'İnsanı yaşat ki devlet yaşasın' düşüncesiyle garibanlara, kimsesizlere el uzatarak devletin şefkat elini gösterdiğini söyledi. Taş, "Antalya'da Büyükşehir Belediyesi'ni yeniden kazanacağız. Muhittin Böcek seçimi kazandı. Bir yıl oldu, Antalya'da çaktığı çivi yok. Tek bildiği bizim yaptığımız hizmetleri eleştirmek. Ben CHP zihniyetine ve Muhittin Böcek'e 'bizim yaptığımız hizmetlerin boyasını temizliğini yap yeter' dedim" diye konuştu.
Türkiye'nin sosyal politikalar konusunda dünyaya örnek bir ülke olduğunu belirten Antalya Büyükşehir Belediyesi'nin eski Başkanı Menderes Türel ise AK Parti'nin 10 milyonu aşkın üyesiyle dünyada 20 yıldır ayakta duran, kendisini yenileyen, ortaya koyduğu politikalarla geleceğe katkı sağlayan sosyal hareketin adı olduğunu ifade etti.

DHA
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum