AK KADINLARDAN TOPYEKÜN SAVAŞ

AK Parti Antalya İl Kadın Kolları Başkanlığı, ‘25 Kasım Kadına Yönelik Şiddetle Mücadelede Uluslararası Dayanışma Günü’ nedeniyle basın açıklaması yaptı.

AK KADINLARDAN TOPYEKÜN SAVAŞ
25 Kasım 2019 - 16:03

Başkan Tülay Beşkonak Özçay, Ak kadınlar olarak sadece kadınlara değil, herkese çağrı yapmak üzere 81 ilde eşzamanlı olarak toplandıklarını söyledi.
AK Parti Antalya Kadın Kolları Başkanlığınca düzenlenen etkinlik kapsamında, AK Parti İl Başkanlığı binası önünde bir araya toplanan kadınlar, ellerinde kadına yönelik şiddete karşı yazılar bulunan dövizlerle birlikte basın açıklaması yaptı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü’nün de katıldığı basın açıklamasında, şiddete tepki göstermek adına sloganlar atıldı.

81 İLDE EŞ ZAMANLI ETKİNLİK
Kadınlar adına basın açıklamasında bulunan AK Parti Antalya Kadın Kolları Başkanı Tülay Beşkonak Özçay, etkinliğin 81 ilde eş zamanlı olarak gerçekleştiğini söyledi. Bu günün, bir dayanışma günü olduğunu hatırlatan Özçay, “Başta HDP Diyarbakır İl başkanlığı önünde yavrularına kavuşma acısıyla gözyaşı döken analarımızın haykırışlarına kulak verilmelidir. Her türlü terör örgütü lanetlenerek, annelerimizin taleplerinin karşılanması için dürüstçe somut adımların atılmalıdır. Gerçekten dayanışma günü ise, sokakta yürüyen tüm kadınların kılık ve kıyafetine bakılmaksızın, yaşam tercihini veya inancını öne çıkarmadan, tüm siyasi partiler tutarlı ve ortak tavır içinde olmalıdır” diye konuştu

ŞİDDETE HEP BİRLİKTE DUR DİYELİM'
17 yılı aşkın iktidarlarında, her daim ortaya koyulan samimiyet ve sorumluluk bilinciyle bu derinden kanayan yaraya derman olmaya çalıştıklarını belirten Özçay, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın ve eşi Emine Erdoğan'ın kadınların toplumsal ve siyasal hayatta var olmaları için gösterdikleri hassasiyete dikkati çekti. AK Parti iktidarları döneminde yıllardır sürdürülen kapsamlı mücadelelerle kadına ve insana yakışır hak ve adaletin tesisinde büyük kazanımlar elde edildiğini vurgulayan Özçay, “Yaşanan acıların, ilkelliklerin, cehaletin yurdumuzda ve dünyanın her yerinde son bulması için kadınlar ve erkekler olarak, hep birlikte gerçek anlamda bir dayanışmaya istiyoruz. Laf ola beri gele türden açıklamalardan bıktık” diye konuştu.

ŞİDDETE KARŞI 'TURUNCU ÇİZGİ'
Kadına şiddete karşı tüm çevrelerin dayanışma içinde hareket etmesi gerektiği çağrısında bulunan Özçay, "Ak kadınlar, olarak bizler ilk günkü hassasiyetimiz ve titizlikle, bu konuda tavizsiz duruşumuzu göstermeye devam edeceğiz. Kadına Yönelik Şiddete Karşı Uluslararası Mücadele ve Dayanışma Günü’nde, her türlü şiddete karşı turuncu çizgimizi çekiyoruz. Bu acı hadisler karşısında ülkelerin, şehirlerin, mahallelerin veya apartmanların içine münferit olarak yayılmış, adeta birer virüs gibi sızmış bu hastalıklı hücreleri teker teker ayıklayıp bertaraf etmek için tüm tarafları dayanışmaya davet ediyoruz. Aynı duyarlılığa sahip toplumumuzun tüm bireylerini de turuncu çizgilerini çekmeye davet ediyoruz.” ifadelerini kaydetti.
Faruk ÇELİK, Fotoğraf: Murat ESENTEKİN

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum