Reklam

Adliyede korona önlemleri artırıldı

Antalya Adalet Sarayı, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi ve Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile icra dairelerinin bulunduğu eski adliye binası, koronavirüs tehdidi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında dezenfekte edildi.

Adliyede korona önlemleri artırıldı
27 Mart 2020 - 18:05

Antalya Adalet Sarayı, Antalya Bölge Adliye Mahkemesi ve Antalya Denetimli Serbestlik Müdürlüğü ile icra dairelerinin bulunduğu eski adliye binası, koronavirüs tehdidi nedeniyle alınan tedbirler kapsamında dezenfekte edildi. Adliyeye girişlerde de herkesin ateşi ölçülmeye başlandı.Koronovirüs tehdidi nedeniyle günde yaklaşık 10 bin kişinin giriş- çıkış yaptığı Antalya Adalet Sarayı'nın tüm blokları, ilaçlı suyla dezenfekte edildi.

Başsavcılığın talebiyle Antalya Büyükşehir Belediyesi'nden gelen 13 kişilik ekip, koranavirüse karşı duruşma salonları da dahil olmak üzere adliye içini dezenfekte etti. Özel ekipmanlar giyerek duruşma salonları, adliye koridorları, hakim ve savcı odaları da dahil olmak üzere adliyeyi olası virüslere karşı tedbir alarak temizleyen görevliler, personelden 10- 15 dakika içeriye girmemelerini istedi. Başsavcılık, adliyeye vatandaşın ve personelin kullanması için el dezenfektanları da yerleştirdi. Adliyeye giren ve çıkan herkesin ateşi ölçülürken, ayrıca her sabah tam teçhizatlı iki personel tüm odaları ilaçlamayı sürdürüyor.

DHA
 

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum