Reklam

21 mezarlığa 58 bin çiçek

Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü Kurban Bayramı öncesi mezarlıklarda mevsimlik ve çok yıllık çiçek dağıtma geleneğini bu yıl da sürdürdü. 21 mezarlıkta, 58 bin çiçek fidesi vatandaşlara dağıtıldı.

21 mezarlığa 58 bin çiçek
30 Temmuz 2020 - 19:36

Alanya Belediyesi, sosyal belediyecilik anlayışıyla geleneksel olarak gerçekleştirdiği bayram öncesi mezarlıklara dikilmek üzere çiçek dağıtımına bu bayramda da devam etti. Covid-19 (koronavirüs) salgını nedeniyle sosyal mesafe kurallarına uygun olarak çiçek dağıtımı yapılırken, vatandaşların ateşleri de ölçüldü. Vatandaşlara mezarlıklarda kullanılmak Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü ekipleri tarafından 19 türde 58 bin çiçek fidesinin yanı sıra maske, eldiven ve gül kolonyası da ikram edildi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel de mezarlık ziyareti gerçekleştirdi. Vatandaşlara çiçek dağıtan Başkan Yücel ardından Alanya Müftüsü İhsan İlhan, Alanya İlçe Müftülüğü'ne bağlı cami imam hatipleri ve Alanya Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürü Nazmi Uyar'la birlikte kimsesizler mezarlığında sahipsiz mezarlara çiçek dikti. Başkan Yücel, daha sonra Alanya Garnizon Şehitliği'nde dua etti.
DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum