Yangınzede üreticilere sulama borusu desteği

ANTALYA'nın Manavgat ilçesindeki yangında sulama sistemleri zarar görmüş 62 yangınzede üreticiye, hayırsever bir firmanın katkılarıyla temin edilen 6 bin 300 adet yeni sulama borusunu...

Yangınzede üreticilere sulama borusu desteği
17 Eylül 2021 - 16:16
ANTALYA'nın Manavgat ilçesindeki yangında sulama sistemleri zarar görmüş 62 yangınzede üreticiye, hayırsever bir firmanın katkılarıyla temin edilen 6 bin 300 adet yeni sulama borusunu düzenlenen törenle teslim edildi.

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, büyük yangın felaketi sonrasında tarımsal üretimin sekteye uğramadan sürdürülebilirliğini sağlamak amacıyla harekete geçti. Yangında sulama sistemleri zarar görmüş 62 yangınzede üreticiye, hayırsever firmanın katkılarıyla temin edilen 6 bin 300 adet yeni sulama borusunu düzenlenen törenle teslim edildi. Atatürk Stadyumu'nda yapılan teslim törenine Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen, Belediye Başkan Yardımcıları Levent Ardıç, Mustafa Ceylan, Belenobası Muhtarı Hasan Göktaş, hayırsever şirketin Bölge Müdürü Murat Hacıoğlu, şirketin Tarım Sigortalar Direktörü Dr. Levent Öztürk, Sürdürülebilirlik Sorumlusu Leyla Kuralp, yangınzede üreticiler ve Manavgat Belediyesi çalışanları katıldı.

TARIMSAL ÜRETİME DESTEK VERMEK İSTEDİK

Dr. Levent Öztürk, "Bu yıl ciddi doğal afetlerle karşılaştık. Sel bir yandan, yangın bir yandan ülkeyi esir aldı. Manavgat yangınında zarar gören yerlerde inceleme yaptık. Başkanımız Şükrü Sözen'in desteği ve yönlendirmesiyle tarımsal üretimin en önemli unsuru sulama borularının yerlerine yenilerini temin etmenin en önemli yardım olduğunu tespit ettik. Bu katkıyı yapmamıza aracılık eden herkese teşekkür ediyorum" dedi.

HAYIRSEVERLERE TEŞEKKÜR

Manavgat Belediye Başkanı Şükrü Sözen de "Büyük yangın sonrasında 24-25 mahallemiz büyük zarar gördü. Tarımla uğraşan köylerimizde tarım aletleri ve muhteviyatlar telef oldu. Bizler bu acıları yaşarken, ülke genelinden bize dost elini uzatan vakıflar, dernekler, şirketlerimiz oldu. Üretken köylerimizde açık alanda tarım yapan yangınzedelerimizin sulama boruları da yandı. Türkiye çapındaki şirketimiz, duyarlı davranarak bize ulaştı. Manavgat Belediyesi'nin elindeki envanterlerle ve İlçe Tarım ve Orman Müdürlüğü'nden aldığımız listeler doğrultusunda biz de siz üreticilerimize ulaşıp, bu güzel yardıma aracı olmaya çalıştık. Bu dağıtımlar birkaç etapta düzenlendi. Alamayan üreticilerimizin de buraya gelerek faydalanmalarını sağlayacağız. Tüm üreticilerimize hayırlı olmasını temenni ediyorum. Anlamlı yardımın yapılmasına katkı sağlayan Bölge Müdürü Murat Hacıoğlu'na, Tarım Sigortalar Direktörü Dr. Levent Öztürk'e, Sürdürülebilirlik Sorumlusu Leyla Kuralp'e, firma uzmanlarına ve tüm Manavgat Belediyesi personelimize teşekkürlerimi sunuyorum" diye konuştu.

Daha sonra üreticilerin tek tek ismi okunarak imza karşılığında sulama boruları teslim edildi. Destekten yararlanan üreticiler, "Büyük yangında tarlalarımız, evlerimiz, ahırlarımız ve en önemlisi sulama borularımızın tamamı yanmıştı. Böyle bir desteğin yapılması bizim için çok anlamlı. Buna katkı sağlayan başta Belediye Başkanımız Şükrü Sözen olmak üzere hayırseverlere teşekkür ediyoruz. Başkanımız her an bizim yanımızda kendisinden Allah razı olsun" dedi.


DHA

FACEBOOK YORUMLAR

YORUMLAR

  • 0 Yorum