16 Kasım 2017 00:01
-A +A
Abdülkadir AĞLAMAZ

Abdülkadir AĞLAMAZ

SUUD YA DA TİLKİ

Aslan, kurt ve tilki arkadaş olmuş, avlanmaya çıkmışlardı. Akşama doğru bir yaban öküzü, bir dağ keçisi, bir de semiz tavşan yakaladılar. Avlarını sürükleyerek ormana getirince kral aslan kurda dönüp:
-Bunları, aramızda adaletle taksim et bakalım! diye emir verdi.
Kurt:
-Padişahım, dedi, yaban öküzü en büyük av olduğu için size layıktır. Keçi orta boyda, orta irilikte, o da benim olsun. Tilki de tavşanı alsın.
Aslan, kurdun paylaşımına şiddetle karşı çıkıp:
-Sen kim oluyorsun da ben varken pay istiyorsun? diye kükredi. Bir pençe ile kurdu yere yıkıp parçaladıktan sonra tilkiye döndü:
Haydi, dedi, avlarımızı bir de sen paylaştır!

Tilki yüreğini dolduran korkuyu gizlemeye çalışarak:
-Aman efendimiz dedi, pay etmekte neymiş? Bu semiz öküz sizin kuşluk yemeğinizdir, keçiyi gün ortasında yer, akşama doğru da tavşanla kendinize ziyafet çekersiniz!

Aslan, tilkinin paylaşımını pek beğenmiş, yüzü gülmeye başlamıştı.
-İşte adaletli bir paylaşım böyle olur diye mırıldandı. Bu çeşit pay etmeyi kimden öğrendin sen?
Tilki başını çevirip yerde yatan kurdu gösterdi:
-Padişahım, dedi, tabi şurda yatan kurdun halinden…
Aslan bu cevaba daha çok memnun oldu.
-Aferin dedi, alçak kurttan ibret aldığın için avların üçü de senin olsun!
Evet, akıllı kişi odur ki çekinilen belada dostlarının ölümünden ibret alır ve nerede, nasıl davranması gerektiğini bilir. Sen aklın ve kurnazlığınla hem canını kurtardın, hem de avların tümüne sahip oldun.
Haydi afiyetle ye…

Bu her ne kadar bir fıkra bile olsa buradan bir ders çıkarmak gerekir, ama şuraya getirelim konuyu bugün İslam aleminin içinde bulunduğu hengame İslam aleminin başındaki liderlerin basiretsizliği menfaatçiliği, egoistliği ve makam hırs ve sevdasından olsa gerektir.
Amerika Birleşik Devletleri bütün Ortadoğu’yu kana bularken sesleri gıkları çıkmayan Suudiler bugün Amerika ile flört etmekte ve Amerika’dan silah ve füze alımları yapmaktadır bunlarla da masum Müslümanların nasıl öldürülme hesapları ve planları yapılmaktadır Suudi Arabistan bir tilki kadar kurnaz olmasını bilecek kadar basiret denememiştir basiretsizlikleri devam etmektedir Amerika Birleşik Devletleri’nin Suudi Arabistan’a dost veya müttefik olduğunu mu düşünmektedir. Oysa ki Suudi Arabistan geleceğin üçe bölünmüş ülkesi olacaktır. Irak üçe bölündü Suriye üçe bölün Türkiye üçe bölünmek isteniyor Yemen üçe bölünmek istemiyor. Üçü de Suudi Arabistan olacaktır ama basiretsiz liderler her gittikleri yere Kan ve gözyaşı götürmekten haya etmeyecekler gibi görünüyor

Suudi Arabistan ki en kutsalımız olan Kabe ve Peygamber Efendimiz (sav) tabi şerefinin bulunduğu mescidine bebeğinin muhafızlarıdır bu mukaddes haklarımızın muhafızları olan bu insanlar bu çukur menfaat çıkar mevki ve makamdan başka bir şey düşünecekler mi İslam alemin içinde bulunduğu açlık sefalet ve perişan yetinin bir an önce bertaraf edilmesi için uğraş vermeyecekler mi eğer vermeyeceklerse Allah bunu hesabını çok çetin size soracağım bakın bizim mukaddesatımıza başında bulunan Suudi Arabistan ve haberin yer yüzüne yayılması için her türlü fitneyi yapmaktan geri durmayacaklar.
 Allah’ım bu İslam aleminin başındaki izan fikir ve edep ver ya da onları başımızdan bertaraf et.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...