12 Şubat 2018 00:01
-A +A
Duran CELBİŞ

Duran CELBİŞ

SULHNAME AKSU’YA İYİ GELECEK

’’TÜRKİYE’DE BİR İLK’’
Aksulu vatandaşlar müjdeyi Türelden aldı. Yıllardır gündemde olan ve bir türlü çözüm bulunamayan Çalkaya mülkiyet sorunu Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’in çabalarıyla sonuç verdi.
Antalya Büyükşehir Belediyesi, Aksu Belediyesi ve Maliye Bakanlığının ortak bir protokolü ile hazırlanan sulhname Cumhurbaşkanımızın onaylamasıyla çözüm buldu.
Bölgede taşınmazı olan vatandaş derin bir nefes almış oldu. Şimdi gözler il ve ilçe belediyelerin hızlı bir şekilde yapılacak olan çalışmalara bakıyor. Çalışmalar ise Büyükşehir Belediyesince uzman kişilerden oluşan ekiple şubat ayında etaplar olacak şekilde başlanacağı belirtiliyor. 
Aksu ilçesinde eski Çalkaya olarak bilinen Altıntaş Keşirler Güzelyurt mahallelerindeki imar şerhleri sulhname ile yılların mülkiyet problemi çözüm buldu.  Sulhname ile çözüme bulan 12 bin adet parsel alanı kentsel dönüşüm alanı ilan edilecek.
Sulhnama sadece vatandaşa değil Aksu Belediyesini de borç yükünden kurtarıyor. Bölgede kök tapu, ihtas tapu ve 2B imarlı parsellerinde bulunduğu taşınmazlar yatırımcı açısından da ilgi göremeye başladı.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...