20 Haziran 2019 00:01
-A +A
Abdülkadir AĞLAMAZ

Abdülkadir AĞLAMAZ

MISIR ZİNDANLARI VE ‘MUHAMMED MURSİ’

Mısır çok kadim bir ülkedir ama Mısır tarihinde hep Hak ve Batıl mücadelesi olagelmiştir.
Firavunlar ve peygamberler hep savaşmışlar. Musalar hep Firavunlara karşı imanı, İslam’ı, Allah’ın varlığını haykırmışlar ama o günden beri hiç hak ve batıl mücadelesi dinmedi.

Bir tarafta zalimler bir tarafta kâfirler bir tarafta ilahlık davasında bulunan Firavunlar bir tarafta da Hakkın temsilcileri Allah’ın elçileri Allah’ın dostları o zalimlere karşı haykırdılar.

Bu haykırışlardan bir tanesi de İhvan akımıdır ve bu akım Firavun’un Musa ve ümmetine ettikleri zulümden daha çok zulmedildi.
İhvan’ın liderlerinden Muhammed Mursi gibi tertemiz saf duru berrak bir insan gelip geçti.
Mısır tarihinin ilk seçilmiş insanı Muhammed Mursi iktidar oldu İhvanın iktidar olduğunu hazmedemeyen Allah’ın düşmanları ancak O’nun 11 ay iktidarda kalmasına müsaade ettiler ve sonunda Muhammed Mursi’yi zindana attılar.
Muhammed Mursi artık ihvanın ümmetim bütün kainatın temsilcisiydi  ama diğer tarafta firavunluk davasında bulunanlar  Saltanatını sürdürdüler.

Muhammet Mursi temiz bir ölümle Rabbine kavuştu, Rabbim şehadetini kabul etsin. Muhammet Mursi’nin dünyasını harap ettiler ona zulmettiler işkence ettiler ama o şehadet mertebesine erişerek en büyük mertebelerden şehadet mertebesini kazanmış oldu
Şimdi o cennetinde sevdikleriyle beraber köşklerde saraylarda yaşıyor ama diğer zalimler saraylarda yaşasalar bile korkularından saraylarından dışarı çıkamıyorlar bunlar için dünya korkuları çok hafif olacak onları bekleyen büyük tehlike Allah’ın hesaba çektiği gün olacaktır.
Ümmet Muhammed Mursinin gıyabi cenazesinde bir araya geldi sloganlar hep kahrolsun zalimler, kahrolsun zalimler ile işbirliği yapanlar, Allah bu dünyada Muhammet Mursi’nin ölümü gibi ölümler nasip etsin.
Muhammet Mursi gibi temiz ve berrak bir güzellikler bizlere nasip etsin Rabbim şehadetini kabul etsin bizlere de onun gibileri Resulullah’ın yolunda yürüyenleri nasip etsin ve bizleri de onların şefaatine nail eylesin.
AMİN…

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...