9 Ekim 2019 00:01
-A +A
Hidayet GÜLTEKİN

Hidayet GÜLTEKİN

MHP ANTALYA

Mustafa Aksoy'u siyasette uzun yıllardır tanırım. Ticarî yada siyasi bir makam paylaşımımız olmamıştır. Anamdan dayım, babamdan soyum değildir. Lâkin ADALET adına söylememiz gerekenler vardır.

Kim ne derse desin hepimiz Mustafa Aksoy'un hakkını teslim etmeliyiz...O bir zamanların dava eri, davasının sanatçısı, partisinin askeri idi. Tarih, il başkanlığı sürecini önüne sununca görevden kaçmadı.

Bir çoğunun İyi Parti'ye pupa yelken koştuğu günlerde o netti. En yakın ekip arkadaşları sessiz kalıp tarafsız duruş ortaya koyarlarken o masaya yumruğunu vurup buradayız ve yürüyoruz diyordu.
Bugün, onlu yıllarca utanç çukuru olarak duran arsayı MHP İl Binası olarak, ülkücü ve partili milliyetçilere armağan etmişse,teşekkürü fazlasıyla haketmiştir.

Kepez’de terör örgütlerinin planlandığı sokak eylemleri daha masada çöp olmuşsa bir vatan evladı olarak ben sy. Aksoy'a teşekkür ediyorum.
Dünkü kararsızların, o nasılsa genel seçimlerde milletvekili adayı olur bizde ekip halinde il başkanlığını teslim alırız. Cumhur İttifakı’nın nimetleriyle de, sirke de kurt gibi yaşarız diye kurgulayanlarında hevesini kursağında bırakmış ve makam için değil dava için orada bulunduğu rüştünü ispatlamıştır.
Silâh kaçakçılığı, ifade verdi vsvs iddialarına gelince, Aksoy'un açıklamaları gazetelerde ve Google’da mevcuttur. Bizim insanımızın işine geldiği gibi davranma hastalığından olsa gerek bu gerçeklere sırt dönülmektedir.
Bilinmelidir ki; Siyaset bir maratondur.
Hatırlayalım :
MHP Genel Başkan Yardımcısı Semih Yalçın, il başkanlığındaki görev değişimine ilişkin açıklama yaptı.
MHP teşkilatlarında bağlılık, hizmet ve liyakat yarışı niteliğindeki il başkanlığı görevi, aynı zamanda bir nevi kale komutanlığı hükmündedir.Bu görevi hakkıyla yerine getirmek kadar, zaman içinde nöbet değişimi de önemlidir. Çünkü MHP’de il başkanlığını bırakmak, bayrağı ve nöbeti bir başka liyakatli arkadaşına devretmek demektir.
Nöbet devrini gerçekleştiren Antalya il başkanımız Mustafa Aksoy, Balıkesir il başkanımız Orhan Dereli, Bilecik il başkanımız Mehmet Karuk, Çanakkale il başkanımız Hakan Pınar, Çorum il başkanımız Arslan Kaynar,Edirne il başkanımız Süleyman Ferhatoğlu,
Konya il başkanımız Murat Çiçek, Sinop il başkanımız Fahri Ulusoy,Karaman il başkanımız Oktay Yılmaz’a müteşekkiriz.
 
İl başkanlarımız; görevleri başında bulundukları sürede, genel merkezimizle takdire şayan bir uyum ve camiamıza yaraşır disiplin içinde hareket etmişlerdir.

Davamıza, partimize ve teşkilatımıza bugüne kadar verdikleri üstün hizmetlerden, ördükleri sağlam bağlardan ötürü, kutlu nöbeti devreden bütün arkadaşlarımıza ayrı ayrı teşekkür ediyoruz.
İl başkanlığı görevini bırakan arkadaşlarımız; Genel Başkanımız Sayın Devlet Bahçeli’nin tasvip ve himayelerinde, seçkin birer vazife adamı olarak teşkilatımızın bünyesindeki çalışmalarını sürdüreceklerdir.
Yâni demem o dur ki, Aksoy'la beraber bayrağı devreden il başkanları vardır. Bunu bir silah kaçakçılığı operasyonuna bağlamak itibar suikastidir...

Başkan Aksoy,  Cumhur İttifakı’na yaptığınız hizmetler ve çalışmalarınız unutulmayacaktır.
Şuda bilinen bir hakikattir ki, 2 Zeki 1 Hilmi seçeneğini sunmak zaten il başkanı olarak sayınHilmi Durgun'un ilanı olmuştur.
Bu olayı ve daha fazlasını Sayın Durgun'a hayırlı olsun ziyaretinden sonra yazacağım.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...