14 Ekim 2019 00:01
-A +A
Hidayet GÜLTEKİN

Hidayet GÜLTEKİN

KİMSESİZLERİN HAMİSİ OLMAK

Bir okurumdan gelen ihbarla haberdar olduğum yaşananları anlatmak istiyorum…
Sosyal medya hesaplarından Twitter'da Hür/Aktivist @Mazlumun_sesii adlı hesabın Cumartesi günü yaptığı paylaşımla başlıyor hikayemiz…
Yer: Antalya Işıklar katlı otopark yanındaki Bim’in karşısı…
Bu yaşlı amca ölmek üzere günden güne vücudu iflas ediyor. Artık kimseyi tanımıyor, bilmiyor. Kimsesi de yok. Kış kapıda lütfen bu mazluma sahip çıkın!

@AntalyaValilik @BocekMuhittin etiketlenerek paylaşılmış.
Bu twetin altındaki paylaşımlar ise…
@ANTALYABB (ANTALYA BÜYÜKŞEHİR) cevap veriyor
Merhabalar,

Aile ve Sosyal Politikalar İl Müdürlüğü sorumluluğundadır. İyi günler dileriz.
Gördüğüme, okuduğuma inanamıyordum. Bu nasıl bir cevaptı. Sosyal belediyecilik kavramını bir tarafa bıraksam, orada yardım bekleyenin İNSAN olduğunu nasıl görmemezlikten gelebilecektim. Şaşkındım… Bu paylaşımı yapan yöneticiye (admin) işten, sorumluluktan önce vicdan hatırlatmasında bulunuyorum.
En son söylenmesi gerekeni en başta söyleyelim. Bu cevabı veren kişinin, buna olur veren yetkilinin fakatsız, amasız derhal gereği yapılmalıdır. Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek’in 20 yılı aşkın siyasi hayatında böyle hataları görmezden geldiğine şahit olmadık, olmayacağımızı düşünüyorum. 

Ben yazımı kaleme alırken 74 yorum vardı. Hepsi birbirinden ilginç ve değerlendirilmesi gereken mesajlar içeriyordu. Mesleğe başladığım 1993 yılından bugüne üstatlarımızdan öğrendiğimiz ilkelerden biride şudur. Eleştiri çözüm üretiyorsa değerlidir. Aksi ego tatminidir.
Bu sorunun cevabını yine yorumlarda bulunan @poli_mizah vermiş. Belediye sayfasının ekran görüntüsünü paylaşarak… Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı’nın Görev ve Sorumluluklar başlığı a bendinde Antalya Büyükşehir Belediyesi il sınırları içerisinde yaşayıp; sosyal ve ekonomik yoksunluk içerisinde bulunan ve desteklenmesi gereken yardıma muhtaç çocuk, genç, kadın, yaşlı ve engellilere yönelik sosyal hizmetler sunar.

@mevlutsari isimli hesap ise,
Bünyenizde yer alan Sosyal Hizmetler Dairesi Başkanlığı ve bu Başkanlık bünyesinde faaliyet gösteren Aile ve Toplum Hizmetleri Şube Müdürlüğü ile Yaşlı Hizmetleri Şube Müdürlüğü ne iş yapıyor o zaman?
Sosyal medya hesabı iletişim becerisinden yoksun birinin elinde sanırım…
Merak edenler daha fazlasını Twitter'dan okuyabilir…
Benim merak ettiğim ise yaşlı vatandaşımızın akıbeti nedir? Tedavi gördü mü? Şimdi nerededir? Keşke Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek amcamızla kameraların önüne çıksa, biz vatandaşa hizmet için varız. Vatandaşımızın sağlık kontrolleri yapıldı, tıraş edildi, yıkandı yeni elbiselerine kavuştu. İşte buradayız, BİZ BİRLİKTEYİZ dese…
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...