1 Kasım 2017 00:01
-A +A
Halil Demir

Halil Demir

İLLER BANKASI ÜST GEÇİDİNE ACİL ÇÖZÜM…

Antalya’nın nüfusu son yıllarda aldığı göçlerle hızla artmaya devam ediyor. Nüfus artışıyla birlikte trafiğe çıkan taşıt sayısı da hızla artıyor. Taşıt sayısının artması ise trafiğin yoğunlaşmasına sebebiyet veriyor.
Yoğunlaşan trafiğin sebebi sadece taşıtlara bağlanamaz. Dikkatsiz, aceleci, kuralları hiçe sayan sürücüler de yoğunluğun artmasına katkı koyuyor. Motorlar ve elektrikli bisikletler ise araçların arasında dolaşan kaza belirteçleri gibiler.
Bir anlık küçüklü büyüklü kazalar nedeniyle trafiğin akışı aksıyor. Özellikle yeni yapılan alt ve üst geçitlerin olduğu caddelerdeki yoğunluk günden güne artıyor.
Yeni yapılan köprülü kavşaklar olmasa Antalya’nın hali nasıl olurdu, düşünmek bile istemiyorum. Çallı Kavşağı, Eski Sanayi Sitesi Kavşağı, İller Bankası Kavşağı ve diğerleri şehrimizi oldukça rahatlatmış durumda.
Ancak bazı kavşaklarda yine bizlerden kaynaklanan hatalar ve küçük düzenleme ihtiyaçlarından dolayı sıkışıklar ortaya çıkmaya başladı. İller Bankası üst geçidinde her gün sabah ve akşam saatlerinde yaşanan yoğunluk buna en iyi örnektir.
Öğretmenevi önünden gelen ara geçiş, Tıp Fakültesi Hastanesi’nden çıkış, Dumlupınar Bulvarından bu üst geçide çıkan ara geçişler nedeniyle hep sıkışıklık yaşanıyor. Bu üst geçitten Çallı Kavşağı istikameti her sabah ve akşam onlarca kazaya davetiye çıkarırken, bazı kazalar da kaçınılmaz oluyor.
Çallı Kavşağına doğru giderken 545.Sokak istikametine dönülen küçük kavşak üst geçidin tıkanma sebeplerinden birisi. 545.Sokağa dönüldüğü yerde, tali yol gidiş-geliş şeklinde çalışıyor.
Tam burada Antalya Valiliği Hizmet Binası istikametine U dönüşüne ve bu yoldan gelişe, ayrıca 545.Sokaktan bu çevre yoluna çıkışa izin veriliyor. Burada birkaç aracın durması veya yavaşlaması bile trafiği mahvetmeye yetiyor ki Adliye Binası ve diğer yakın iş yerlerine giden onlarca araç her gün bu yolu kullanıyor.
Valilik Hizmet Binası tarafına U dönüşüne izin verilmese ve bir de 545.Sokaktan çıkış engellense bu bölgenin sıkışıklığı ve dolayısıyla mal ve can kaybı önlenmiş olacak.
Benzer şekilde diğer kavşaklarda da yapılacak küçük düzenlemeler trafik sıkışıklığını önleyecek, bu yollar daha hızlı işleyecektir.
Şehrimize hizmeti dokunan herkese teşekkürlerimi sunuyorum. 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...