18 Ekim 2019 00:00
-A +A
Hidayet GÜLTEKİN

Hidayet GÜLTEKİN

EN GÜZEL RENKLERİ İZLEDİK

Sivil Düşünce Derneği üyelerimizle, 2019- 2020 eğitim öğretim maratonuna başlayan öğrenci kardeşlerimizi ziyaret etmek adına yeniden köy yollarına düşüyoruz.
Sivil Düşünce Derneği’nin sosyal sorumluluk projeleri kapsamında Elmalı’ya kazandırdığı“Bozhöyük Projesi”ni hatırlayacaksınız. İşte o proje örnek olmaya devam ediyor.

2020- 2021 eğitim öğretim sezonu için Mersin’in Gülnar İlçesiyle görüşmelerimiz başladı. Sivil Düşünce Derneği üyeleri yeni bir planlamayla yarınlarımız olan çocuklarımıza yatırım yapmaya hazırlanıyor.
Elmalı / Bozhöyük’te neler yaşanmıştı hatırlayalım:

İlimizin en büyük STK’sı, iddialı bir tanımlama ile Amiral Gemisi olan ATSO işbirliğimizle gerçekleştirdiğimiz çalışma da;
'Köy Okulu Boyama' projesi kapsamında Antalya Elmalı Bozhöyük ilkokulunun iç ve dış duvarlarında yıpranmaları yerinde tespit ettik. İç ve dış boyama yapacağımız okulumuzda bir de anaokulunun olduğunu görünce projemize onu da dahil ettik. Her iki binamızın da iç ve dış boyamalarını tamamladık. Grafiti sanatçılarının renk ve resim cümbüşü çocukların hayal dünyasını yansıttı.
Ve ATSO eğitim için, ‘Akıllı Tahta’ hediyesi ile köy okulunda okuyan çocuklarımızı büyükşehirlerde eğitim alan kardeşleriyle eşitledi.
Okulun iki önemli eksiğini komisyonumuz tespit etti.

-Kütüphane
-Çocuk Parkı
Ve çalışmalara başladık…
Köy okulunun bahçesi müsait olduğu için hemen harekete geçtik. Çocuk Parkına üyelerimizden ahirete intikal eden merhum Dr. Adem Bilgin’in ismini vermeyi uygun gördük.
Böylelikle, çocuklarımız bu oyun parkında eğlenirken, dün bizimle bu hizmetlerde beraber yürüyen, bugün aramızda olamayan bir üyemizin ismini yaşatıyor olmayı arzu ettik.
Komisyon üyeleri samimiyetle çalışırken kütüphane için okul idaresinden bir derslik tahsis edilmesini talep etti. İdare ile işbirliğimiz çerçevesin de okulumuza bir kütüphane kurduk.
Mobilyaları ve kitaplarıyla çocuklarımızın sadece okurken değil yaz tatilinde de aktif kullanabileceği bir alan kazandırdık.
Kapı ve pencereler boyanırken perdeler değiştirildi. Her öğrencimizin ihtiyacı belirlenirken eksikleri tamamlandı.
 
Bu projede emeği olan tüm üye ve gönüllülerimizi şükran ve minnetle yad ediyor huzurlarınızda hepsine tek tek teşekkür ediyorum.
Ve biz bu yıl yeniden Bozhöyük’e gittik. Çocuklarımızla sohbet etmek, bir ihtiyaçları var mı diye dertleşmek adına misafir olduk.
Yeni ihtiyaçlar: Mini buzdolabı, askılık ve kitaplık 
Bu maddelerle birlikte yeni eğitim projelerimizi ilk yönetim kurulunda gündemimize alıp karara bağlayacağız.
Örgütlü toplulukların birlikte neler başarabildiğini yaşamak adına sizleri de Sivil Düşünce Derneği ailesine katılmaya davet ediyorum.
 

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...