13 Ağustos 2018 00:01
-A +A
Sertaç Kelleci

Sertaç Kelleci

ÇOCUKLARINIZ AVUCUNUZUN İÇİNDE

Yaşadığımız dünyanın her geçen gün daha tehlikeli bir hale gelmesi ile gün geçmiyor ki çocuk kaybolması ve kaçırılması olaylarının artması, aileleri artık daha fazla önlem almaya itiyor.
Türkiye İstatistik Kurumu'nun (TÜİK) Adli İstatistik verilerine göre, 2008-2016 yılları arasında resmi olarak kayıp müracaatı yapılan çocuk sayısı 104 bin 531'e ulaştı. Bu da dünya’daki 16 ülkenin nüfusundan fazla. 2016-2017 verilerine göre ortalama 15 bin çocuk kayıp. Bunun yanında yılda ortalama 7 bin çocuğun cinsel istismara uğradığını da düşünürsek artık çocuğumuzun üzerinden gözümüzü ayırmamaya müthiş özen göstermemiz gereken bir devirde yaşıyoruz.
Ailelerin en önemli hatalarından birisi, Sosyal Medya hesaplarından yapılan paylaşımlar, ve buna çok dikkat etmeleri gerekiyor.
Siz her konum bilgisi paylaşımınız ile aslında çocuğunuzun konum bilgisini de vermiş oluyorsunuz. Ve profiliniz herkesin erişebileceği şekilde açıksa, sizi tanıyan-tanımayan, seven-sevmeyen herkes ile konumunuzu paylaşmış oluyorsunuz.
17 Eylül 2018 Pazartesi günü yeni eğitim-öğretim yılının başlayacak olması ve Medyada çocuk istismarı ile ilgili sıkça çıkan haberlerden sonra Artık çocuklarımızı biraz da olsa gönül rahatlığı ile güvenli bir şekilde dışarıya çıkabilmelerini sağlayan yeni teknolojik bir gelişmeyi sizlere tanıtmak istedim.
“Çocuğumun başına bir iş gelirse bana nasıl ulaşacak?” endişesi artık sona eriyor.
Geçen sene İstanbul’da, öğrenci servisinde 7 yaşındaki bir çocuk unutulmuştu. Sağlık problemi nedeniyle akıllı saatle kontrol edilen çocuk servis içinde unutulduğunu anlayınca, kol saatinden acil durum alarmı vererek annesinden yardım isteyip, Annesinin saat aracılığıyla iletişim kurduğu kız çocuğu kurtarılmıştı.
Akıllı telefon vermek için çocuğunuzun henüz küçük olduğunu düşünüyorsanız, akıllı saatler daha iyi bir çözüm olacak. 
Akıllı çocuk saatinin "Çocuğum nerede?" özelliği sayesinde çocuğunuzu an be an takip edebiliyorsunuz. Çocuğunuzun ne zaman, nerede olduğunu öğrenebilmek için tek yapmanız gereken, telefonunuza indirebileceğiniz uygulama ile akıllı çocuk saati ile eşleştirmek olacak.
Artık çocuğunuzun, uygulama içerisindeki haritadan nerede olduğunu kontrol edebilirsiniz.
GÜVENLİ BÖLGE TAKİBİ
SIM kart kullanılan akıllı saatlerde, çocuk acil durumlarda belirlenen kişileri arayabiliyor veya aile çocuğu arayabiliyor. Çocuk belirlenen bölgenin dışına çıktığında aileye bildirimlerle haber veriyor. Hızlı arama özelliği ile de rehber oluşturulup tek tuşla arama olanağı sunuluyor. Bu sayede belirlediğiniz sayı ve isimdeki kişiler dışında çocuğunuzu kimse rahatsız edemiyor.
Yarının umudu Çocuklarımızı Allah bizlere bağışlasın.
Sağlıcakla kalın


Sertaç KELLECİ
[email protected]

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...