17 Kasım 2018 00:02
-A +A
Esra Köksal

Esra Köksal

ÇOCUK PARKLARINDAKİ TEHLİKEYE DİKKAT

Kafalar bir milyon olunca, parklar da seyran oluyor… Onlardan uzak durmalı zira durmayınca yabani mantar gibi düşünce zehirlenmesi yapıyor… Cüretkâr gençliğe laf anlatmak belinde silah taşımaya benziyor… Bardağı taşırdın mı elinde silah patlıyor…

Evet evet, parklarda hepimizin az çok farkında olduğu tehlikeli oyunlardan bahsediyorum. Öyle silahlı milahlı değil… Tehlikeden bahsederken parklardaki plastik malzemeleri hiç aklıma getirmiyorum.

Köpeklerin, kedilerin, hayvanların bıraktığı virüsleri bakterileri bile rafa kaldırıyorum. Önüme sürülen asıl tehlike, iki gönül bir olunca parkların seyranlık olması ile başlıyor. Masum çocukların parkta park diye tutturduğu oyun parkları gece yarısından sonra tehlikeli hal alıyor.
Evcilik oyunları bin bir gece masallarını aratmıyor. Kendi halinde ailelerin hem çocuklarını eğlemek hem de kafa dinlemek amacıyla vakit geçirdiği parklar, amacının dışında rollere sahne oluyor. İzle izle bitmiyor.
Ergen mi yetişkin mi, genç kız mı, genç erkek mi, Türk mü Suriyeli mi olduğu belli olmayan montajlaşamamış tablolar şekilleniyor gözlerimizin önünde. Her şey saat 00.00’ı geçince başlıyor.

Çocukların sözde oyun alanı gece yarısından sonra fuhuş bataklığına dönüşüyor. Bal kabağı beş saatliğine tehlikeli evcilik oyunlarına dönüşüyor. Ancak ortada ne prens ne de prenses kalıyor.
Ahlakını unutan prens ve prensesler palyaço mu, soytarı mı, maskot mu, şarlatan mı ne olduğu belli olmayan gece kuşlarına dönüşüyor. Kimisi saatlik ilişkiler peşinde koşan Suriyeli kadınları andırıyor, kimisi yaşının tecrübesizliğine aldanan cüretkâr gençliği…
Geleceğin kızlarına filmin en heyecanlı karesine bakar gibi bakıyorum. Erkek peşinde adeta Barselona’ya koşuyorlar. Ya geleceğin genç erkekleri… Onlarda avına düşmüş yırtıcı hayvanları andırıyor.
Bu tür şeyler gece olduğu için kimse farkına varmıyor belki ancak ahlak yoksunu olmayan insanlar mahallesinde huzur arıyor. Bu nedenle burada belediyelere çok iş düşüyor.

Çünkü hava karardıktan sonra kimin uğradığı belli olmayan parklar daha büyük tehlikelere sahne olmadan ve yarın çok geç olmadan acil önlem alınmalı…

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...