14 Eylül 2018 00:01
-A +A
Hidayet GÜLTEKİN

Hidayet GÜLTEKİN

BÜYÜK TÜRKİYE

53 vatandaşımızın hayatını kaybettiği Reyhanlı saldırısının meftalarını dualarla yad ederek başlamak istiyorum.
11 Mayıs 2013'te Hatay-Reyhanlı İlçe merkezinde iki bombalı aracın patlatılmasıyla, 52 kişinin öldüğü, sonrasında 1 kişinin daha vefat ettiği, 145 kişinin yaralandığı korkunç olayda, büyük maddi zararlarda meydana gelmiş, Reyhanlı Belediyesi yanı ile PTT binası önünde gerçekleşen patlamalarda 912 konut, 891 iş yeri ve 148 araç zarar görmüştü.
Yaşananlar, Türkiye’de yapılan en büyük terör saldırısı olarak kayıtlara geçerken,  bu olayda hayatını kaybedenlerin yani en büyük acıyı yaşayan ailelerin yüreklerine MİT operasyonla inşirah vermişti. MİT'i tebrik ediyorum.
O günleri yeniden hatırlamak ve hatırlatmak istiyorum.

Hükümet, patlamanın hemen ardından Suriye rejimini ve Türkiye’deki ‘bazı‘ terör örgütlerine işaret etmişti.  İddianamede, saldırının Suriye gizli servisi tarafından yapıldığı ileri sürülmekteydi. Günler ayları, aylar yılları kovaladı ve Çarşamba günü MİT sadece Esed'e değil dünyaya net bir mesaj verdi. O mesajda, Türkiye Cumhuriyetine karşı suç işleyen nerede olursa olsun yakalanıp Türk Adaletinin karşısına çıkarılır denildi ve fiiliyatla dünyaya ilan edildi.

Nazik’in ön sorgusunda, Suriye istihbarat birimlerinden aldığı talimatla Türkiye’de eylem arayışına girerek alternatif eylem yerlerine yönelik keşif çalışması yaptığını, patlayıcıların Suriye’den Türkiye’ye intikalini sağladığını, iki transit tipi araç temin ederek patlayıcıların araçlara yerleştirilmesini organize ettiğini itiraf ettiği öğrenildi.
Emri Suriye istihbaratından aldığını belirten Nazik, "Türkiye devletinden kaçamadım, pişmanım. Beni Suriye’den yakalayıp getirdiler. Suriye’deki arkadaşlarıma sesleniyorum, yol yakınken dönün, Türk devleti bize sahip çıkar, kendi devletimiz bize sahip çıkar. Suriye devletine de sesleniyorum, Türkiye devleti çok büyüktür bunun hesabını elbet sizden soracak." ifadelerini kullandı.
Yabancı herhangi bir devletten istihbari ya da lojistik desteğin alınmadığı operasyonda, tespit, izleme, operasyon ve nakil aşamaları tamamen MİT Başkanlığı unsurlarınca gerçekleştirildi.

Vatandaş olarak iç ve dış dolar sevicileriyle mücadele ettiğimiz şu günlerde bayram coskusu yaşatan bu operasyonu önemsiyorum.
Vatandaş olarak şimdi MİT'ten yeni teröristleri getirmesini ve Türk Adaletine teslim etmesini bekliyoruz.
Türkiye'ye kafa tutma şaşkınlığı gösteren her terörist artık biliyor ki, onlar için saklanabilecek, kaçıp kurtulabilecek bir yer yok.
Bir cümle ile tüm yazıyı özetleyecek olursak, BÜYÜKSÜN TÜRKİYEM

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...