7 Aralık 2018 00:03
-A +A
Fatih GÜRBÜZ

Fatih GÜRBÜZ

ANTALYA ADAYLARI HAFTAYA KALDI

Türkiye genelinde olduğu gibi Antalya’da siyasi kulisler hızlandı.
Bütün partilerde aday adaylığı başvuruları çok sayıda olsa da daha adaylar belirlenmedi. Parti teşkilatları eminim adaylıklarda kazanabilecek isimler üzerinde yoğunlaşarak ince eleyip sık dokuyor.
Antalya’da Büyükşehir Belediye Başkan Adayını açıklayan tek parti AK Parti.
CHP’de üç isim kıyasıya yarışıyor.

Hatta dün açıklanması gereken belediye başkanları arasında Antalya, Adana, Mersin, Ankara ve İstanbul yer almadı.
İYİ Parti ile ilgili ittifakta çözüme ulaşılamadığı için adaylıkları açıklanmayan beş il bir sonraki haftaya kaldı.
Adaylar açıklanmadı ama parti içinde yoğun bir kamplaşma var. CHP’liler ve ötekiler gibi parti içinde tehlikeli çalışma var.
Türkiye genelinde yaptıkları siyasete baktığınızda CHP’nin o popülist siyaseti kendi içlerinde hastalık haline gelmeye başladı.
Değerli ve saygın bir başkan adayına sosyal medya üzerinden Muratpaşa bölgesinden hakarete varacak atışlar yapılıyor.
Aslında Türk siyaseti bu tarz şeyleri kabul etmese de CHP’liler bu hastalıklarından bir türlü vazgeçmiyor.
MHP ise Alanya’da mevcut Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve Finike’de uzun yıllar belediye başkanlığı yapan Nail Dülgeroğlu’nu açıkladı.
MHP aday adayları isimlerinin açıklanmasını heyecanla beklerken, daha netleşmeyen ittifak çalışmaları nedeniyle AK Parti’de aday isimlerini kamuoyuna duyurmadı.

İttifak kurulduğu takdirde MHP’nin olmazsa olmazları arasında Finike, Korkuteli ve Kemer ilçelerinin yer aldığı iddia ediliyor. Geçmiş dönemde MHP’de bulunan bu ilçelerin yapılacak olan seçimlerde tekrar MHP’nin kazanarak partilerine ihanet ederek gittiklerini düşündüğü isimlere ders vermek istiyor.
CHP’nin büyükşehir adayının açıklanması önümüzdeki haftaya kalırken, İYİ Parti’nin şuana kadar hiçbir ilçede adaylarını açıklamadı.
Antalya’da tek başına hiçbir ilçede başarılı olamayacağı düşünülen İyi Parti’nin Antalya’da umudunu CHP’ye de bağladığı görülüyor.
Önümüzdeki hafta AK Parti-MHP ve CHP-İyi Parti ittifak konusunda uzlaştıklarında Antalya’nın ilçe belediye başkan adayları da netleşmiş olacak.

Görünen o ki MHP büyükşehirde AK Parti Adayı Menderes Türel’i eğer ittifak konusunda uzlaşırlarsa İyi Parti’de CHP’nin adayını destekleyecek.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...