13 Aralık 2017 00:09
-A +A
Hidayet GÜLTEKİN

Hidayet GÜLTEKİN

2018 ODA SEÇİMLERİNE DOĞRU

Antalya'nın en güçlü ve dinamik örgütlenmelerinden olan Esnaf Odaları seçim arefesinde.
Hemen hemen her oda seçim kararı aldı ya da almak üzere.
Yasal takvim 2 Ocakta başlıyor.

İlk Oda seçimini yapacak olan da aynı zamanda Birlik Başkanı olan Adlıhan Dere. Birlik Başkanının seçiminin ardından sırasıyla merkezde bulunan 37 oda ve ilçelerde bulunan diğer odalarla birlikte 76 sandık esnafın önüne konulacak. Mayısta ise bu kez çiçeği burnunda Oda Başkanları ve yönetimleri Birlik Başkanı için sandık başına gidecekler. Birlik Başkanlığı için şimdilik adaylığını açıklayan sadece Adlıhan Dere. Birlik açısından süreci daha sonra konuşacağız. Bugün ise Antalya Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Ali Alkan'a dair düşüncelerimi paylaşmak istiyorum.

Uzun yıllardır bu makamda Şoför Esnafına çözümler üreten Alkan sadece Antalya da değil esnafının sorunlarına çözüm noktasında Ankara da temsil makamı olan güçlü bir lider. Türkiye Şoförler ve Otomobilciler Federasyonu Başkan Vekilliğinde uzun yıllardır yaptıkları ortada. Yani demem o ki, Gazipaşa'dan Kaş'a kadar, Antalyalı bir kamyon şoförü, bir taksici yada bir nakliyeci yalnız değil. Cenazesinde, düğününde mesleki örgütü olan odasını yanında hissediyor. Esnaf arkadaşlar, kendilerini sadece ilin mülki amirlerinin huzurunda değil Ankara' da da temsil eden güçlü bir liderle yolumuza devam edeceğiz diyor. Hemen ifade etmeliyim ki, Alkan'ın Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel'le uyumlu ve koordineli çalışmaları da esnafın hep yüzünü güldüren bir hakikattir. Alkan'ın mülki amirlerle koordinasyonlu çalışması durak ve ulaşım sorunlarına üretilen çözüm paydaşlığıyla taçlandırılmıştır.

Elbette demokrasinin gereği her oda da aday olması olağan beklenen bir durumdur. Hatta her seçimin adaylarının olmasını doğru olandır. Adaylar kimlerdir? Projeleri nelerdir? Mevcut yönetime karşı hangi gerekçelerle aday olmuşlardır? Sorularının cevabını esnafa anlatmaları kaçınılmaz bir gerekliliktir.

Alkan ise bu maçta öndedir. Nedenini merak edenlere ise Alkan'ın bir günlük çalışmasını sahada takip etmelerini tavsiye ediyorum.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...