Yollar Kepez'i güzelleştiriyor

Gecekonduları kaldırarak muhteşem yollar açtıklarını belirten Başkan Hakan Tütüncü, yaptıkları her hizmetin Kepez'i, şehirleştirdiğini ve güzelleştirdiğini söyledi.

Ekonomi 27 Aralık 2014 17:52
Yollar Kepez'i güzelleştiriyor
-A +A

Gecekonduları kaldırarak muhteşem yollar açtıklarını belirten Başkan Hakan Tütüncü,  yaptıkları her hizmetin Kepez'i, şehirleştirdiğini ve güzelleştirdiğini söyledi. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, bölgedeki şehirleşmenin en güzel örneğinin yaşandığı ve sıcak asfalt, yağmur suyu drenaj ile orta refüj çalışmalarının tamamlandığı Fatin Rüştü Zorlu Caddesi'nde incelemelerde bulundu. 2015'te yeni yollar açmaya devam edeceklerini dile getiren  Başkan Hakan Tütüncü, "Yeni açtığımız yolların alt yapısını tamamlayarak, Kepez'i çok farklı bir kent kimliğine kavuşturacağız.  Yaptığımız her eser vatandaşlarımızı  mutlu ediyor ve Kepez'i şehirleştiriyor." diyerek açıklamasını tamamladı. 
 
Yeni caddenin maliyeti
Çalışma yapılan cadde, Hüsnü Karakaş Mahallesi’ndeki Güneş ve Kır Çiçeği caddelerini birbirine bağlıyor. 1400 metre uzunluğunda, 30 metre genişliğindeki caddede, 8 bin ton sıcak asfalt, 3 bin metre TCK tipi bordürün ve 1000 m2 parke kaldırım taşının  kullanıldığı orta refüj çalışması yapıldı.  Caddenin, Kır Çiçeği Caddesi ile olan yağmur suyu drenaj bağlantısı da gerçekleştirildi. Caddede, elektrik iletim hatları da yer altına alındı. Kepez’deki şehirleşmenin en güzel örneğin yaşandığı cadde, yapımı süren Sütçüler Devlet Hastanesi’ne ve İsmet İnönü Kız Teknik ve Meslek Lisesi’ne ulaşımı sağlıyor. Caddenin yapım maliyeti yaklaşık 1 milyon 500 bin lira oldu. 

Kaynak : Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...