YİNE YENİ YENİDEN

ANTALYALI GAZETECİLER SANDIĞA GİDİYOR

Güncel 13 Eylül 2018 18:03
YİNE YENİ YENİDEN
-A +A

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni, Ekim ayı içinde yapılacak olan seçimli olağan genel kurul öncesi ilk ziyaretini Gazete Bir ve Akdeniz Manşet Gazetesi’ne yaptı.

12 yıldır Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanlığı görevini sürdüren ve Ekim ayı içinde gerçekleştirilecek olan olağan genel kurulda bir kez daha başkan adayı olarak üyelerin karşısına çıkmaya hazırlanan Mevlüt Yeni, Gazete Bir ve Akdeniz Manşet Gazetesi’ni ziyaret etti. Gazete yönetimi, köşe yazarları ve muhabirlere başkanlık görevinde yaptıklarını özetleyen ve niye başkan adayı olduğunu anlatan Yeni, “Genel kurulumuz yaklaştıkça aday olmam konusunda üyelerimizden yoğun baskı aldım. Bir temayül yoklaması da yaptım ve sonucunda aday olmaya karar verdim” dedi.

12 YILLIK MEVLÜT YENİ DÖNEMİ
Antalya Gazeteciler Cemiyeti’nin bugün kurumsal yapısıyla sadece üyelerine yönelik değil, Antalya’ya, dünyaya, dünya gazetecilerine kadar uzanan projeleri olan önemli bir cemiyet haline geldiğini kaydeden Başkan Yeni, “Yaklaşık 12 yıllık başkanlığım döneminde elimden geldiğince hüsnü niyetle görev yaptım. Cemiyetimizin nereden nereye geldiğini burası ile yakından ilgilenen üyelerimiz veya medya dostları çok iyi biliyor. Nitekim her seçimde de oylarımızı artırdık. Yaptığımız istişarelerde yeniden başkan adayı olmam genel çoğunluk tarafından istendi. Haliyle ben görevden kaçmam” diye konuştu.

İSTEYEN HERKES ADAY OLABİLİR
Cemiyet başkanlığının gönüllülük esasına dayalı olarak yapıldığını vurgulayan Yeni şöyle devam etti; “Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanlığı üyelerimizin görevlendirdiği, gönüllük esasına dayalı yapılan bir hizmet. Ben koltuğa yapışmış, orada ısrarla kalmayı şiar edinmiş biri değilim. Genel kurula çok az bir zaman kaldı ve şu ana kadar ‘ben adayım’ diyen biri çıkmadı. Çıkarsa da bundan mutluluk duyarım. Kriterleri tüzüğümüze uyan herkes aday olabilir. Ancak aday olacak kişinin cemiyetle ilgilenen, üyelerle yakın ilişkisi olan, yeri geldiğinde elini taşın altına sokmuş birisi olmasını arzu ederim. Aksi halde, yani burayı farklı amaçlar için kendisine mecra olarak gören zihniyetlere asla bırakmam.”

Antalya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) Başkanı Mevlüt Yeni, Akdeniz Manşet Gazetesi Tüzel Kişi Temsilcisi Murat Çiçek, gazete yönetimi, köşe yazarları ve muhabirlerle ziyaret sonunda hatıra fotoğrafı çektirdi.

 

Kaynak : Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...