Yerel basına yeni nefes

TÜRKİYE YEREL BASIN BİRLİĞİ BÜYÜYOR

Güncel 15 Şubat 2018 17:20
Yerel basına yeni nefes
-A +A

Her geçen gün büyüyerek gücüne güç katan Türkiye Yerel Basın Birliği (TYBB) Antalya Temsilciliğine Hidayet Gültekin getirildi. Başkan Gültekin, birlik olarak büyük bir aile olduklarını ve hiçbir menfaat ilişkisi olmadan bir çatı altında toplandıklarını ifade ederek, birlik ve beraberlik vurgusu yaptı.

Türkiye Yerel Basın Birliği il bazındaki şube sayısını artırmaya devam ediyor. Genel Merkezi İstanbul’da bulunan ve Genel Başkanlığı’nı gazeteci Nezir Karayün’ün yaptığı TYBB, 3 şubesi ve 26 temsilciliği ile ülke geneline dağılmaya devam ediyor. Derneğin 27. Temsilciliğine ise Antalya’da İleri Gazetesi’nin Sorumlu Yazı İşleri Müdürlüğü’ne getirilen Hidayet Gültekin atandı.

BİRLİK VE BERABERLİK VURGUSU
Derneğin yönetim kurulu kararı ile Antalya temsilciliğine atanan Hidayet Gültekin, büyük bir aile olduklarını ve hiçbir menfaat ilişkisi olmadan bir çatı altında toplandıklarını ifade ederek, birlik ve beraberliklerini güçlendirecek çalışmalar yapacaklarını kaydetti. Gültekin, Bizler yerel basın olarak ulusal basının alt dalıyız. Bizler kimsenin kalemi, uzağı ve yakını değiliz. Biz halkın kendisiyiz. Biz aile kurumuna önem veren birliğiz" diye konuştu.

GAZETECİLERE ÜYELİK ÇAĞRISI
Antalya’nın sesi kulağı olacaklarını ve bu sesi Türkiye'ye yaymak için çalışmalarda bulunacaklarını ifade eden Başkan Gültekin şunları kaydetti:
“TYBB’nin Antalya temsilciliği gibi önemli bir göreve layık görüldüğüm için bundan gurur duyuyorum. Amacım TYBB’yi Antalya’da en iyi şekilde temsil etmek. Temsilcilikten sonra şubeye dönüşmek içinde canla başla çalışacağım. Yerel Basın Birliği Antalya Temsilciliği olarak il merkezi ve ilçelerimizdeki tüm gazeteci arkadaşlarımızı şubemize üye olmaya davet ediyoruz. Bu çatı altında yerel basınımızın gelişmesi ve daha iyi şartlara kavuşması için mücadele edeceğiz. Türkiye Yerel Basın Birliği Antalya Temsilciliği ilimize hayırlı olsun."

Kaynak : Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...