Yemek sanata dönüşecek

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu uygulama kafeteryası “Kitap ve Kahve” ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Uygulama Mutfağı kapılarını açtı.

Turizm 18 Nisan 2018 16:59
Yemek sanata dönüşecek
-A +A

Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi Turizm İşletmeciliği ve Otelcilik Yüksekokulu uygulama kafeteryası “Kitap ve Kahve” ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Uygulama Mutfağı kapılarını açtı.

Dünya ve Anadolu Mutfağı ile yöresel lezzetlerin de eğitiminin ve araştırmalarının yapılacağı bölümde tarihi lezzetlerde hazırlanacak. MAKÜ Rektörü Prof. Dr. Adem Korkmaz'ın bir diğer hedefi ise Burdur ismi ile bütünleşen Şişin yanı sıra gastronomi tarihini de ortaya çıkarmak. Gelen misafirleri alnızca Burdur Şişi ile değil, geçmiş lezzetleri de ortaya çıkararak onlarında lezzetlerini de tattırmak.

4 YIL BOYUNCA MUTFAKTA OLACAKLAR

Gastronomi bölümünün bu yıl açılışının yapıldığını söyleyen öğrenciler açılışı yapılan kafede çalışan öğrencilerinin de birinci sınıf öğrencileri olduğunu söyleyen Rektör Korkmaz, mutfağa giren öğrencilerin 4 yıl boyunca mutfaktan çıkmayacaklarını ifade etti.

MİSAFİRLER ÖĞRENCİLERE NOT VERECEK

Açılışı yapılan “Kitap ve Kahve” ile Gastronomi ve Mutfak Sanatları Bölümü Uygulama Mutfağında günlük olarak öğrencilerin üretmiş oldukları yemekler gelen misafirlere sunulucak. İşin güzel yanı ise yemeği tadan misafirler öğrencilere not verecek. Uygulama ile ilgili olarak amaçlarını da sıralayan Rektör Korkmaz, "Her öğrencimizin bu dersle ilgili sınıf geçmesi bu öğrencilerimizin sunmuş oldukları yemeklerden ve bu yemeği yiyen misafirin vereceği puanla entegreli olarak tam uygulamalı bir çerçeveye oturtuyoruz. Üniversiteden mezun ettiğimiz her bir gencimiz daha mezun olmadan kaliteli istihdamla buluşturarak Mehmet Akif Ersoy markası bu gençlerimiz iş gücü piyasasına girdikten sonra güçlenen imajı ile kendisini gösterecek” diye konuştu. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...