YAYAYA 'GEÇİT' YOK

OKUL YOLU, ÖLÜM YOLU OLMASIN…

Güncel 2 Kasım 2018 16:06
YAYAYA 'GEÇİT' YOK
-A +A

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde, daha önce birçok kazanın yaşandığı yolda üst geçit yapılmasını isteyen öğrenci ve veliler, yolu trafiğe kapattı. Veliler, üst geçit yapılana kadar eylemlerini sürdüreceklerini ve gerekirse çocuklarını okula göndermeyeceklerini söyledi.

Antalya'nın Konyaaltı ilçesinde bulunan bir okulun velileri son zamanlarda okul önünde artan trafik kazalarını protesto ederek yol kapattı. Konyaaltı bölgesinde 20'nci cadde üzerinde bulunan Siteler Mahallesi İlköğretim Okulu ile Ayten Çağıran Ortaokulu ve İmam Hatip Ortaoukulu civarında son dönemde trafik kazalarının artması üzerine veliler isyan etti. Okulun çıkış saatinde toplanan veliler cadde üzerine üst geçit yapılmasını talep ederek yolu bir süre araç trafiğine kapattı.

VELİLERİN ÜST GEÇİT İSYANI
Okullar açıldığından buyana 4 çocuğun trafik kazasında yaralandığını belirten öğrenci velilerinden Aysel Uzunmustafaoğlu, "Bu sene başında yol trafiğe açıldı. Veliler olarak müracaat ettik ama şimdiye kadar yanıt verilmedi. Yol yapılmadan önce altgeçit projesi olacağı söylendi ama olmadı. Üst geçit istedik o da gündeme alınmadı. Buraya gerekli tedbir alınana kadar her seferinde yolu kapatacağız. Bizim çocuklarımız ölmesin" dedi.

ÖLÜM YOLU OLMASIN…

Bir başka öğrenci velisi Fikret Kaplan ise velilerin çocukları için üst geçit istediğini dile getirerek, "Burada incinecek her canın hesabını sorarız. Çocuklarımızın canı hanlardan, hamamlardan, köprülerden daha değerlidir. Yol yapılırken biz alt geçit veya üst geçit yapılmasını istedik. 4 tane çocuğumuz burada kaza geçirdi. Hiçbir çocuğumuzun canı değersiz değildir. Çocuklarımız için üst geçit istiyoruz" ifadelerini kullandı

Kaynak : Faruk ÇELİK, Fotoğraf: Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
GASPÇI ŞAHIS YAKALANDI

GASPÇI ŞAHIS YAKALANDI

11:17 17 Ağustos 2019
Kılıçdaroğlu’dan ziyaret

Kılıçdaroğlu’dan ziyaret

10:53 13 Ağustos 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...