YAŞASIN İYİLİK

SADECE KIYAFET DEĞİL, SEVGİ VE ŞEFKAT GETİRDİLER

Güncel 23 Kasım 2017 16:48
YAŞASIN İYİLİK
-A +A

Hayrât Vakfı Antalya İl Temsilciliği tarafından, Aksu İmam Hatip Ortaokulu ve Aksu Kız Anadolu İmam Hatip Lise’sinde öğrenim gören ihtiyaç sahibi 28 öğrenciye “Kıyafet Yardımı” gerçekleştirildi.

Antalya’da güzel şeyler olmaya devam ediyor. Milli Eğitim Bakanlığınca okullarda uygulanmaya başlanan, “Kalite Takip Sistemi” kapsamında her okul bir ayda 7 proje uygulaması devam ediyor. Bu projelerden biri olan “İhtiyaç Sahibi Çocukların Gereksinimlerinin Karşılanması” Hayrât Vakfı Antalya İl Temsilciliği tarafından, Aksu İmam Hatip Ortaokulu ve Aksu Kız Anadolu İmam Hatip Lise’sinde öğrenim gören ihtiyaç sahibi 28 öğrenciye “kıyafet yardımı” şeklinde gerçekleştirildi.

GENÇLERİN YÜZÜ GÜLDÜ
Faaliyet kapsamında mağazaya götürülen öğrenciler, öğretmenlerinin katılımı ile ihtiyaç duydukları ürünleri seçebilme imkânı buldular. Sevinçleri yüzlerinden okunabilen gençler, durumdan memnuniyetlerini Vakıf yetkililerine bildirdiler. Aksu Kız Anadolu İmam Hatip Lisesi Müdürü Murat Beyaz; “Veren el, alan elden üstündür.” Hadis-i Şerifince taltiflerini Hayrât Vakfı’na iletti. Bu faaliyeti üstlenmiş olmaktan mutluluk duyan Hayrât Vakfı Antalya İl Başkanı Süreyya Saltık, bu tarzdaki çalışmalarının devam edeceğini vurguladı.
Yardımlaşmanın yok olmaya yüz tuttuğu bu zamanda, Hayrât Vakfı işbirliği ile yardımlaşma ruhu canlandırılarak öğrenciler örnek davranış göstermeye yönlendirildi. 

Kaynak : Murat ESENTEKİN

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...