Veliler sahada ter dökecek

TÜRKİYE’DE İLK VE TEK!

Spor 2 Aralık 2018 16:59
Veliler sahada ter dökecek
-A +A

2006 ve üstü doğumlu lisanslı sporcuların velileri Türkiye'de ilk kez düzenlenecek olan Veli Lig'de mücadele edecek. Bu kez çocuklar saha kenarından babalarına taktik verecek.
Antalya'da amatör sporlarda bir ilk gerçekleşecek. 2006 ve üstü doğumlu lisanslı sporcuların babaları 25-28 Ocak 2019 tarihleri arasında Kervansaray Lara Otel’de düzenlenecek olan Veli Lig'de mücadele edecek. Lig'in kurucusu Muhammet Erdoğan, yapılacak olan turnuva ile Türkiye'de bir ilki gerçekleştireceklerini belirtti. Veli Lig fikrinin amatör spor kulüplerinde mücadele eden çocuklarını izlemeye gelen babaların heyecanını gördükçe oluştuğunu belirten Erdoğan, "Sahadaki oğluna taktik veren babalar mı ararsın, rakibe kızıp bağıran çağıran amcalar, dayılar, dedeler, anneler mi? Çocuklarımız maçın stresi yanında bir de velilere kulak verince ortaya son derece kaotik bir ortam çıkıyordu. Biz de, acaba tam tersi durumda ne olur? diye düşündük ve sporcu velilerine “KOLAYSA SEN YAP” dedik. Böylece sahadaki çocuklarının yerine geçecekler ve biraz olsun empati yapabileceklerdi" dedi.

BU KEZ ÇOCUKLAR TAKTİK VERECEK
Çocukları da maçlara seyirci olmaya davet ettiklerini ve sahada kendilerine uygulanan baskıyı velilerine yansıtmalarını istediklerini belirten Erdoğan, "Babalar sahada ter dökecek, çocuklar kenardan taktik vererek, tezahürat yapacak. Velilerimiz bu işin sandıkları kadar kolay olmadığını anlayacaklar. Daha önce yerelde yaptığımız ligin ilgi görmesi üzerine ligimizi ulusala da taşımaya karar verdik. İlk ulusal Veli Lig için startımızı verdik. Ligin sonundaki hedefimiz, çocuğuna ilgi gösteren, oynadığı oyunla ilgili eleştiride bulunmayan veliler ve sporun bir eğlence ve sağlık olduğu bilincine ulaşmış bireyler. 25-28 Ocak 2019 tarihlerinde Antalya Kervansaray Lara Otel’de düzenlenecek olan Veli Lig'de asıl amacın eğlence olacak" dedi.
Erdoğan ayrıca Veli Lig'e katılımın il dışından kulüpler karması olarak yapılabileceğini ve baba-oğul olarak katılım sağlanacağını belirtti.
 
Ramazan BOZCA, Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...