Vatandaş patron biz ise hizmetçiyiz

MURATPAŞA’DA TOPLU AÇILIŞI YAPILDI

Güncel 12 Aralık 2018 15:55
Vatandaş patron biz ise hizmetçiyiz
-A +A

Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal, tamamlanan 7 parkın toplu açılış töreninde “Muratpaşa’da yaptığımız her şey Muratpaşa halkının yaptıklarıdır. Onların başarısıdır. Muratpaşa halkı yaptığımız işlerin sahibidir. Vatandaşa patronluk yok. Patron her zaman vatandaştır” dedi.

Muratpaşa Belediyesi’nin Muratpaşa, Kızıltoprak, Güzeloba, Meltem, Güvenlik ve Kızılarık Mahallelerinde bulunan 12 bin 210 metrekare genişliğindeki 7 yeni parkı, Hakim Rauf Bey Parkı’ndan yapılan toplu açılış töreniyle hizmete açıldı. Kızılarık Mahallesi’nde 2 bin 500 metrekare genişliğindeki Hakim Rauf Bey Parkı’ndan gerçekleşen törene, CHP İl Başkanı Ahmet Kumbul, Muratpaşa İlçe Başkanı Hasan Şahin, Kepez İlçe Başkanı Servet Yıldız, muhtarlar, meslek odası ve sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda mahalle sakini katıldı.

UYSAL: “İDDİAMIZ VAR”
Başkan Uysal, Muratpaşa’da birçok hizmeti açılış töreni yapmaya fırsat bulamadan kullanıma sunduklarını söyledi. Bu durumda olan yatırımların Muratpaşa’da gerçekleştirdikleri çalışmaların en az yüzde 50’sini oluşturduğunu belirten Başkan Uysal, “Bir işi yapmak iki türlü olur. Birincisi, işi gerçekten kendi bildiğinizce, kendi meşrebinizce, kendi felsefenizce yaparsınız. İkincisi de yaptığınız şeyin böyle yapılması gerektiğini iddia edip bütün herkesin böyle yapmasını tavsiye edersiniz. Biz, bu ülkeye, vatanımıza, milletimize faydalı olabilmek için ikisini de yapmaya gayret ediyoruz. Hem kendi felsefemizi, belediyecilik anlayışımızı tatbik ediyoruz hem de Türkiye’ye duyurup ‘Böyle yapılır’ iddiasında bulunuyoruz. Bunun sonucudur ki, sosyal hizmetlerimizle ve farklı alanlarındaki çalışmalarımızla her hafta üniversitelerden, vakıflardan, davet alıyoruz. He ay, birkaç heyet, bir kısım projelerimizi inceleyip kendi bölgelerinde uygulamaya çalışıyorlar” dedi.

“MURATPAŞA SAKİNLERİ SAYESİNDE”

Muratpaşa’da bu hizmetlerin, belediye bütçesini vergileriyle oluşturan Muratpaşa halkı sayesinde mümkün olduğunu belirten Başkan Uysal, “Biz ne yapıyorsak, Muratpaşa halkının yaptıklarıdır. Onların başarısıdır. Muratpaşa halkı, yaptığımız işlerin sahibidir. Vatandaşa patronluk yok. Patron her zaman vatandaştır” diye konuştu.

MURATPAŞA ÖRNEĞİ
Muasır medeniyeti aşma idealinin Türkiye’nin sigortası olduğunu belirten Başkan Uysal, “Bizim ileriye doğru, çocuklarımızın ve Türkiye’nin geleceğine doğru, etnik kökenimiz, siyasi görüşümüz ne olursa olsun, tasada ve kıvançta beraber olmuş bir topluluk olarak yürüyebilmemiz, bu medeniyet nüvelerini oluşturabilmemize bağlıdır” dedi.
Başkan Uysal, konuşmasının ardından protokolün diğer üyeleriyle birlikte parklarını toplu açılış kurdelesini kesti. Başkan Uysal, daha sonra vatandaşlarla birlikte parkı gezdi. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...