Üniversitede hasat bayramı

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde her yıl düzenlenen “Geleneksel Hasat Bayramı” büyük coşkuyla kutlandı

Güncel 1 Ekim 2018 15:50
Üniversitede hasat bayramı
-A +A

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi’nde her yıl düzenlenen “Geleneksel Hasat Bayramı” büyük coşkuyla kutlandı.

Akdeniz Üniversitesi Ziraat Fakültesi Uygulama Çiftliği’nde gerçekleştirilen etkinliğe; Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcıları Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, Prof. Dr. Erol Gürpınar, Prof. Dr. Eyüp Sabri Topal, Genel Sekreter Ali Serinoğlu, Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel ile çok sayıda akademik ve idari personel katıldı.

Akdeniz Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Mehmet Altunkaya, “Tarımla uğraşan insanlar çok daha iyi bilirler ki, bu işin en zevkli ve en güzel tarafı yetiştirdiğiniz ürünleri hasat etmektir. Verilen bütün emekler o büyük gün içindir. Bütün zorluklara beklenen o gün için katlanılır. Çiftçilerimizin emeklerinin karşılığını aldıkları, ektiklerini biçtikleri, sabrın ve çalışmalarının sonucunda elde ettikleri başarının gözle görülür hale geldiği hasat günlerinde gerçekten bir bayram havası yaşanır. Bu güzel geleneği yaşatarak bizlerle duydukları coşku ve heyecanı paylaşan başta Ziraat Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Davut Karayel olmak üzere tüm öğretim üyeleri ve idari personele teşekkür ediyorum.” diye konuştu.
Yüzleri güldüren ‘Geleneksel Hasat Bayramı’ etkinliğinde katılımcılara bu yıl hasadı gerçekleştirilen ürünlerden yapılan yiyecekler ikram edildi.

Kaynak : Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...