ÜNİVERSİTE YOLUNDA TERCİH ZAMANI

AÜ'DE 114 ÜLKEDEN 2 BİN 400 ÜNİVERSİTELİ

Güncel 9 Ağustos 2019 18:08
ÜNİVERSİTE YOLUNDA TERCİH ZAMANI
-A +A

Akdeniz Üniversitesi'nde (AÜ) 114 ülkeden 2 bin 400 öğrenci bulunuyor. Rektör Prof. Dr. Mustafa Ünal, AÜ'nün her geçen yıl uluslararası üniversite kimliğine hızla yaklaştığını ve yabancı öğrenci sayısında hedeflerini yükselttiklerini belirtti.

Prof. Dr. Mustafa Ünal, AÜ'nün ön lisans ve lisans programlarına, Akdeniz Üniversitesi Uluslararası Öğrenci Sınavı (AKDENİZ YÖS) ile uluslararası öğrenci alındığını ifade etti. Prof. Dr. Ünal, "Ayrıca Akdeniz Üniversitesi uluslararasılaşma stratejisi doğrultusunda, Bologna Süreci, Erasmus+ Programı, Mevlana ve Farabi Değişim Programları, IAESTE, FreeMover Programı, yurtdışında bulunan üniversiteler ile ikili işbirliği faaliyetleri ile öğrencilere uluslararası eğitim fırsatları sunulmaktadır" dedi.

DÜNYANIN DÖRT BİR YANINDAN ÖĞRENCİ
Uluslararası İlişkiler Ofisi koordinatörlüğünde AÜ'de eğitim gören 2 bin 400 uluslararası öğrenciye yönelik faaliyetler düzenleyerek uluslararası öğrenciler ile Türk öğrencileri bir araya getirip kültürlerarası etkileşimi artırmayı da hedeflediklerini belirten Rektör Ünal, "Dünyanın dört bir tarafından uluslararası öğrenciler Akdeniz Üniversitesi'ni tercih ediyor. En çok tercih eden ülkelerin başında Azerbaycan, Kazakistan gibi Türk cumhuriyetlerinden, Rusya, İran, Suriye ve bunu Avrupa ülkeleri takip ediyor. Avustralya'dan Brezilya'ya Tanzanya'dan Sri Lanka'ya, ABD'ye kadar, 114 ülkeden uluslararası öğrenci geliyor" diye konuştu.

TIP FAKÜLTESİ İLK SIRADA
En çok tercih edilen fakültelerinin tıp fakültesi olduğunu ifade eden Rektör Ünal, "Diş Hekimliği Fakültesi, Mimarlık Fakültesi Hukuk Fakültesi, Turizm Fakültesi, ön lisans programlarından Teknik Bilimler ve Sağlık Hizmetleri en çok tercih edilen meslek yüksekokullarımız" dedi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...