ÜMMETİN HAMİSİ ABDÜLHAMİD HAN

İLKLERİN PADİŞAHI! SULTAN SEVGİSİ SALONA SIĞMADI

Güncel 11 Şubat 2019 19:20
ÜMMETİN HAMİSİ ABDÜLHAMİD HAN
-A +A

Antalya Büyükşehir Belediyesi, Osmanlı Devleti’nin 34’üncü padişahı Sultan İkinci Abdülhamid Han’ı, ölümünün 101’inci yılında andı. Payitaht Abdülhamid dizisinde ‘Tahsin Paşa’ rolünü üstlenen Bahadır Yenişehirlioğlu, Abdülhamid'in kendisini ülkesi ve devleti için feda ettiğini söyledi.

ABDÜLHAMİD DEVRİNİ İYİ ANLAMALI

Antalya Büyükşehir Belediyesi Kültür ve Sosyal İşler Dairesi Başkanlığı tarafından vefatının 101. yıl dönümünde “Abdülhamid Han’ı Anmak ve Anlamak” konulu konferans düzenlendi. AKM Aspendos Salonu’ndaki konferansa vatandaşlar büyük ilgi gösterdi. Mehmet Ercan'ın moderatörlüğünde gerçekleştirilen konferansa, Payitaht Dizisi oyuncuları aynı zamanda yazar Bahadır Yenişehirlioğlu (Tahsin Paşa) ve Hakan Boyav (Mahmut Paşa) konuşmacı olarak katıldı.


ÜÇ KITANIN SON HÜKÜMDARI


Abdülhamid'in kendisini ülkesi ve devleti için feda ettiğini anlatan Bahadır Yenişehirlioğlu, Sultan Abdülhamid Han'ın nasıl büyük bir devlet adamı olduğunu gençlere anlatma gayreti içinde olduklarını belirterek Yenişehirlioğlu, "Bizler kendimizi, tarihimizi bileceğiz, ecdadımızı doğru bir şekilde tanıyacağız. Kendimizi bilmezsek başkasını bilemeyiz, başka milletleri tanıyamayız, aslımızı esasımız ihya edersek yanlış bilir yanlış anlatırsak esasız ve asılsız oluruz." dedi.


SULTAN SEVGİSİ SALONA SIĞMADI


Dizi yoluyla Abdülhamid’e dair her şeyi tüm gerçekliğiyle anlatmaya çalıştıklarını belirten sanatçılar, konferansı düzenleyen Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’e teşekkür etti. Antalyalıların yoğun rağbet gösterdiği programda AKM koltukları dolup taştı. Konferans boyunca keyifli zaman geçiren konuklar zaman zaman da hüzünlendi. Dizide pastırma yeme sahneleri çok beğenilen Hakan Boyav’a (Mahmut Paşa) Kültür Şube Müdürü Okan Yavuz sürpriz yaparak pastırma İkram etti.Kaynak : Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...