Ülkücüler 12 Eylül'ü lanetledi

12 Eylül Darbesi'nin 39'uncu yılında Antalya Taşmedreseli Ülkücüler düzenledikleri basın toplantısı ile darbeyi lanetledi. Antalya Taşmedreseli Ülkücüler Başkanı Zeki Tunç, "12 Eylül ve 15 Temmuz’da olduğu gibi darbe heveslisi cuntacılara izin vermeyeceğiz" dedi

Güncel 12 Eylül 2019 16:56
Ülkücüler 12 Eylül'ü lanetledi
-A +A

12 Eylül 1980 darbesinin 39’uncu yıl dönümünde Antalya Taşmedreseli Ülkücüler, Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Antalya İl Başkanlığı'nda basın toplantısı düzenledi. Toplantıya Antalya Ülkü Ocakları Başkanı Yavuz Çağlar, 12 Eylül 1980 darbesinin mağdurları ve çok sayıda partili katıldı. 12 Eylül'ün ülkücüler açısından kara bir gün olduğunu söyleyen Antalya Taşmedreseli Ülkücüler Başkanı Zeki Tunç, 12 Eylül’ün, kendini demokrasinin ve devlet yönetiminin yerine koyan bir grup cuntacının darbe yaptığı gün olduğunu belirtti. 12 Eylül darbesinin ardından 560 bin kişinin gözaltına alındığını, 1 milyon 683 bin kişinin fişlendiğini söyleyen Tunç, "Darbe sonrası bu adaletsiz, hukuksuz süreçte; 560 bin kişi gözaltına alınmış, 1 milyon 683 bin kişi fişlenmiş, 210 bin dava açılmış, 230 bin kişi sıkı yönetim mahkemelerinde yargılanmış, 7 bin 245 memur hakkında işlem yapılmış, 14 bin kişi vatandaşlıktan çıkarılmış, bir çok insanımız mağdur ve mahkum edilmiştir” dedi.
 
'İZİN VERMEYECEĞİZ'
12 Eylül 1980 darbesinin yaşandığı süreçte milliyetçi ülkücülerin de payına düşeni aldığını söyleyen Tunç, bu yolda hayatlarını kaybeden ülkücüleri asla unutmayacaklarını, unutturmayacaklarını söyledi. "Bu mücadelemizde bize güç kaynağı olan hareketimizin Lideri Dr. Devlet Bahçeli'nin görüş ve düşünceleri her zaman ışık tutacaktır. Dün olduğu gibi bugün de Başbuğumuzun izinde Liderimiz Dr. Devlet Bahçeli’nin emrindeyiz. Bu duygu ve düşüncelerle 50 yıllık siyasi mücadelemizde Başbuğumuzu ve yolbaşıcılığımızı yapan Alpaslan Türkeş olmak üzere tüm dava büyüklerimiz ve dava şehitlerimizi rahmetle anıyoruz. 12 Eylül ve 15 Temmuz’da olduğu gibi Türk milletine rağmen darbe heveslisi cuntacılara izin vermeyeceğiz” şeklinde konuştu.
Ramazan BOZCA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...