Tütüncü’den ezel iftar

ŞEHİT VE GAZİ AİLELERİ İFTARDA BULUŞTU

Güncel 16 Mayıs 2019 16:24
Tütüncü’den ezel iftar
-A +A

Şehit ve gazi aileleri ile iftar yemeğinde bir araya gelen Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, “Şehitlerimize ve gazilerimize çok şey borçluyuz. Bayrağımız inmesin, ezanımız dinmesin, Vatanımız bölünmesin” dedi.

Kepez Belediyesi, on bir ayın sultanı Ramazan ayında şehit ve gazi aileleri için bir iftar yemeği düzenledi. Mimar Sinan Kongre Merkezi’nde düzenlenen yemeğe Kepez İlçe Kaymakamı Hamdullah Suphi Özgödek, Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, Antalya Şehit Aileleri ve Gazileri Derneği Başkanı Cengiz Nizam, meclis üyeleri ve çok sayıda şehit ve gazi ailesi katıldı. Kepez Belediye Başkanı Hakan Tütüncü, şehit ve gazi ailelerine seslenerek; “Çok değerli şehit ailelerimiz, elleri öpülesi analarımız, önünde saygıyla eğildiğimiz babalarımız, bacılarımız ve kardeşlerimiz. Onlara çok şey borçlu olduğumuz, çok değerli gazilerimiz. Bugün bu güzel sofrada sizlerle buluşmak bizim için büyük bir onurdur. Ayaklarınıza, gönüllerinize, yüreklerinize sağlık.” dedi.

KARDEŞLİK DUYGULARIMIZI GÜÇLENDİRİYORUZ
Ramazan ayının paylaşmak olduğunu hatırlatan Başkan Tütüncü, “Bir lokmayı, tertemiz bir sofrayı, gönülleri, sevgiyi, muhabbeti, saygıyı paylaşmak bizler için çok önemli. Yılda bir ay, ay boyunca her gün bu tertemiz sofraların etrafında bir araya geliyor, dostluğumuzu kardeşliğimizi, birliğimizi beraberliğimizi derinleştiriyoruz. Hemşerilik hukukumuzu, komşuluk, kardeşlik duygumuzu güçlendiriyoruz. Bu bizler için büyük bir mutluluk vesilesi. Ve bugün akşam işte bu güzel ortamda hep birlikte, hep beraber olalım istedim ve bu duygudan, bu düşünceden yola çıkarak sizlerle birlikte böyle bir sofranın etrafında buluşmak nasip oldu. Her biriniz bizler için çok değerlisiniz. Bütün şehit ailelerimiz ve gazilerimiz devletimiz ve devletimizin yetkilileri açısından son derece saygı duyulan kimseler. “diye konuştu.

RAMAZAN ÇOK ÖNEMLİ BİR VESİLE
Devlet adına, cumhurbaşkanı adına ilçe kaymakamının iftar yemeğine katıldığını da vurgulayan Tütüncü, “İşte burada, bu sofralarda devlet ve millet birlikteliğini bambaşka bir şekilde yaşıyoruz. Değerli gönül dostlarımız ben diyorum ki kardeşliğimizi derinleştirelim, milli birlik ve beraberliğimizi güçlendirelim ve ramazanlar birbirimizi sevmek için, birbirimize daha sıkı sarılmak için çok önemli bir vesile. Dünyada birbirimizi sevmekten, birbirimize bağlanmaktan daha büyük bir erdemin olmadığını düşünüyorum. Birbirimize daha güçlü sarıldıkça ben inanıyorum ki toplumsal yapımız daha güçlü olacak. Daha güzel şehirlerde yaşayacağız. Daha güzel komşuluk ilişkilerimiz olacak. Kardeşlik hukukumuz derinleştikçe birbirimize kalplerimiz yakınlaşacak ve birbirimize kalplerimiz yakınlaştıkça hayat güzelleşecek.” dedi. 

TÜRKİYE’DE İLK OLACAK
Türkiye'de bu kadar kapsamlı bir müzenin ilk olacağını da belirten Tütüncü, “ Bu müze, Türkiye'de örnek bir proje olarak hepimizin, bu güzel topluluğun, burada olamayan ailelerimizin, şehitlerimize bir armağanı olacak. Ne mutlu o armağanı en güzel şekilde şehitlerimize sunanlara, ne mutlu sizlere, ne mutlu bizlere, ne mutlu Kepez Belediyesi çalışanlarına. “ dedi. 

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...