Türkiye'nin yeniden doğuşu: 15 Temmuz

‘ÜLKEMİZ, KİMLİĞİNİ YENİDEN İNŞA ETTİ’

Güncel 14 Temmuz 2019 13:45
Türkiye'nin yeniden doğuşu: 15 Temmuz
-A +A

Memur Sen Antalya Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, 15 Temmuz’da verilen istiklal mücadelesinin Çanakkale ruhu ile içselleştirildiğini kaydetti.

Memur Sen Antalya Temsilcisi ve Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Mustafa Çoban, 15 Temmuz darbe girişiminin 3’üncü yıl dönümüne ilişkin açıklama yaptı. Çoban, “Muazzam bir silkinişle benliğimiz ve kimliğimiz yeniden inşa edilmektedir. Sıcak etkisi ve artçı sarsıntıları hala devam etmekte olan bu alçak darbe ve işgal girişimine karşı canımızla, kanımızla bilfiil direndik. Bugün de en kesin, kararlı dil ve tutumla her türlü darbe girişimini, vesayet düzenini, demokrasi dışı arayışları, milli iradeye muarız çabaları tartışmasız olarak reddediyoruz. Karanlığın çökertilen bütün hatlarından sonra şimdi yeni ufukları, oradan yeni umutları menzil edinme vaktidir” dedi.

 “SAĞIMIZA SOLUMUZA BAKMADAN ALANLARA ÇIKTIK”
“Eğitim-Bir-Sen ve Memur-Sen olarak, vatan ve milli değerler söz konusu olduğu zaman asla başka hesapların içinde olmadık, olmayız, olmayacağız” diye konuşan Çoban şöyle dedi:

“Bu duyarlılıkla o menfur gecede, hiç düşünmeden, tereddüt etmeden, ‘bekleyip sonucu görelim’ demeden, sağımıza solumuza bakmadan alanlara çıktık. Üyelerimize ve milletimize meydanlardan direniş çağrısı yaptık. Kamu görevlilerinin teveccühüyle ulaştığımız bir milyon üyemizle birlikte temsil ettiğimiz asli mesuliyetimizin gereği olarak, üzerimize gelen ihanetin karşısında olduk. Ulaşabildiğimiz tüm medya imkanlarını ve sosyal iletişim ağlarını hızlı, etkin, kararlı kullanarak Anadolu’nun her karışını direniş hattına dönüştürdük. Fedakar, imanlı milletimizle birlikte dalga dalga zulmün ve zalimlerin karşısına çıktık. Şehit düşen üyelerimiz, gazi mertebesine erişen kardeşlerimiz oldu. Onların kalbinde yanan ateş, üzerimize kâbus gibi çöken ihanetin karanlığını kökünden söküp atmış, ufkumuzu aydınlatan güneşe dönüşmüştür. Tanklara, helikopterlere, ağır silahlara karşı dimdik duran, o karanlık geceyi engelleyerek okyanus ve kıtalar ötesi kirli, kanlı bağlantıları olan darbeci çapulculara darbe vuran milletimize selam ve şükranlarımızı sunuyor; şehitlerimize Allah’tan rahmet, gazilerimize sağlıklı uzun ömürler diliyor, milletimizin 15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’nü tebrik ederken vatandaşlarımızı 15 Temmuz Pazartesi saat 17.45’te Kapalı yol havuz başında yapılacak basın açıklamasından sonra saat 19:00’da Antalya Müzesi önünden başlayıp Cumhuriyet Meydanı’na kadar sürecek yürüyüşe davet ediyorum.” ifadelerini kullandı. 

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...