Türkiye'nin 'Master Şefleri' Antalya'da buluşuyor

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım AŞ (ANFAŞ) tarafından düzenlenecek 30. Uluslararası Konaklama ve Ağır Ekipmanları İhtisas Fuarı ile 26. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı 16-19 Ocak günlerinde Antalya Expo Center'da kapılarını açacak. Fuarda, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Türkiye'nin en yüksek katılımlı aşçılık buluşmasını gerçekleştirecek

Güncel 14 Ocak 2019 17:18
Türkiye'nin 'Master Şefleri' Antalya'da buluşuyor
-A +A

Antalya Fuarcılık İşletme ve Yatırım AŞ (ANFAŞ) tarafından düzenlenecek 30. Uluslararası Konaklama ve Ağır Ekipmanları İhtisas Fuarı ile 26. Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı 16-19 Ocak günlerinde Antalya Expo Center'da kapılarını açacak. Fuarda, Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED) Türkiye'nin en yüksek katılımlı aşçılık buluşmasını gerçekleştirecek.

Gıda ve içecek sektörü temsilcileri, Antalya'da 16-19 Ocak tarihlerinde düzenlenecek Uluslararası Konaklama ve Ağır Ekipmanları İhtisas Fuarı ile Uluslararası Gıda ve İçecek İhtisas Fuarı'nda buluşacak. 16 Ocak Çarşamba günü Antalya Expo Center'da ziyaretçilere kapılarını açacak fuarlarda 3 bin 500 marka sergilenecek.

432 FİRMA, 3 BİN 500'ÜN ÜZERİNDE MARKA
Türkiye'nin en büyük HORECA (hotel, restoran, kafe) buluşması özelliğini taşıyan ve yaklaşık 40 bin metrekarelik kapalı alandaki fuar alanında 432 firma stant açacak. Yurt içinin yanı sıra ABD, Cezayir, Çin, Danimarka, Fas, Filistin, Hindistan, İsrail, İtalya, Lübnan, Nijerya, Suudi Arabistan, Ukrayna ve Ürdün'den katılımcı ve ziyaretçiler fuarı ziyaret edecek. 4 gün sürecek fuarın 50 bin profesyoneli buluşturması hedefleniyor.

'869 YERLİYSE YERİZ' KAMPANYASI
Fuar bu yıl pek çok yeniliğe de ev sahipliği yapacak. Dolar kurundaki dalgalanmaların ardından Ticaret Bakanı Ruhsar Pekcan'ın çağrısı üzerine; Türkiye Aşçılar Federasyonu (TAFED), Antalya Gastronomi Eğitimcileri Birliği Derneği (AGEB) ve ANFAŞ işbirliğiyle, turistik tesislerde yerli mallı kullanımını teşvik etmek amacıyla başlatılan '869 Yerliyse Yeriz' kampanyası Food Show'da sanata dönüştürülecek. FoodProduct"ta Endüstriyel mutfak ekipmanlarından gıda ürünlerine kadar tamamen yerli malı ürünler kullanılarak yarışma, şov, workshop ve gösteriler gerçekleştirilecek.

TÜRKİYE'NİN EN YÜKSEK KATILIMLI AŞÇILIK BULUŞMASI

Fuarda düzenlenecek etkinlikler hakkında açıklama yapan TAFED Başkanı Zeki Açıköz, Türkiye'nin en yüksek katılımlı aşçılık buluşmasının FoodProduct'ta gerçekleşeceğini söyledi. Açıköz, "Bu yıl federasyonumuza bağlı 22 ve misafir edeceğimiz 10 aşçı derneği olmak üzere toplam 32 dernekten 3 bin 500'ün üzerinde profesyonel şefi, 3 gün boyunca fuarda ağırlayacağız. Türkiye'nin en yüksek katılımlı aşçılık buluşmasını gerçekleştireceğiz. Tamamen yerli malı ürünlerin, yerli endüstriyel mutfak ve servis ekipmanlarını kullanacağımız etkinliklerde; yerli sermayeli firmaların benimsetilmesi, yemeklerinin uluslararası arenada Türkçe isimleriyle anılması, duayen şeflerimize ahde vefa, konularında 7 bölgeden sunumlar yapılacak. Bu tarihi rekorda bütün paydaşlarımızı, STK'ları, meslektaşlarımızı görmekten mutluluk duyacağız" dedi.

'ETKİNLİK DEĞİL MİLLİ PROJE'
ANFAŞ Başkanı Ali Bıdı ise ANFAŞ olarak TAFED ve AGEB iş birliğiyle son derece önemli bir organizasyona ev sahipliği yapmaktan gurur duyduklarını söyledi. Özellikle yerli üretim yapan firmaların gelişimine katkı sağlayacak bu projenin kendileri için etkinlikten öte milli bir proje olduğunu vurgulayan Başkan Bıdı, "Tüm katılımcı ve ziyaretçilerimiz, 16 - 19 Ocak tarihlerinde unutamayacakları bir deneyim yaşayacak. Birbirinden değerli uluslararası arenada Türk gastronomisini temsil eden çok önemli isimleri ağırlayacağız. Şimdiden herkese başarılı bir fuar diliyoruz" dedi. 

Kaynak : DHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Finike Festivali başlıyor

Finike Festivali başlıyor

15:34 18 Haziran 2019
BETUYAB'tan polise hibe araç

BETUYAB'tan polise hibe araç

13:54 22 Haziran 2019
İsyan ettiren karar

İsyan ettiren karar

14:23 18 Haziran 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...