Turizm cennetinde çöp rezaleti

Antalya'nın Manavgat ilçesi Kır mevkiindeki ormanlık alana oteller tarafından dökülen çöp ve molozlar bölgenin yeniden çöplüğe dönüşmesine neden oluyor. Eski çöplüğün yanı sıra ormanlık alana bırakılan çöp ve molozlar nedeniyle adeta doğa katliamı yaşanıyor

Güncel 28 Kasım 2018 17:46
Turizm cennetinde çöp rezaleti
-A +A

Antalya'nın Manavgat ilçesi Kır mevkiindeki ormanlık alana oteller tarafından dökülen çöp ve molozlar bölgenin yeniden çöplüğe dönüşmesine neden oluyor. Eski çöplüğün yanı sıra ormanlık alana bırakılan çöp ve molozlar nedeniyle adeta doğa katliamı yaşanıyor.

Manavgat Sarılar Mahallesi Kır mevkiinde çöp ve moloz dökülmesinin önüne bir türlü geçilemiyor. Manavgat Belediyesi tarafından çöpler birçok kez kaldırılmasına rağmen yeni çöpler atılmaya devam ediyor.

ÖNÜNE GEÇİLEMİYOR
Kır mevkiinde eski çöplük alanının yanı sıra ormanlık alanda ve safari araçlarının da kullandığı yol güzergahında çöp yığınlarından geçilmiyor. Turizm sezonunun sona ermesiyle birlikte birçok otel ve turistik işletme tadilata girerken, tadilatın molozları ve bahçe temizliğinin ardından toplanan çöpler Sarılar Kır mevkiine dökülüyor.

Çöp dökülen bölgede dikkat çeken atıkların arasında oteller tarafından atılan büyük bölümü kırılmış vaziyette binlerce porselen tabak ve mutfak malzemesi oldu. Sarılar Mahalle sakinleri, Kır mevkiinin Manavgat’ın nadir ormanlık alanlarından bir tanesi olduğunu, gerekli önlemlerin alınarak bölgeye çöp dökülmesinin önüne geçilmesi ve mesire alanı olarak düzenlenmesi gerektiğini dile getirdi.  

Kaynak : İHA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...