TÜFAD GELENEĞİ BOZMADI

SPOR CAMİASI, GÖNÜL SOFRASINDA TEK YÜREK OLDU

Spor 18 Mayıs 2018 18:13
TÜFAD GELENEĞİ BOZMADI
-A +A

Türkiye Futbol Antrenörleri Derneği (TÜFAD) Antalya Şubesi, spor camiasını iftar yemeğinde buluşturdu. Lara Balıkevi’nde düzenlenen programa çeşitli branşlardan 500’ün üzerinde spor adamı katıldı.

TÜFAD Antalya Şubesi, her yıl geleneksel hale getirdiği iftar programını Lara Balıkevi’nde gerçekleştirdi. Antalya spor camiasının bir araya geldiği programa camianın önde gelen isimlerinin yanı sıra 500’ün üzerinde spor adamı katıldı. TÜFAD Antalya Şube Başkanı Şakir Filiz ve yönetim kurulu üyelerinin karşıladığı spor camiası, uzun bir aradan sonra bir araya gelme fırsatı buldu.

(Şakir Filiz)

KAYNAŞMA VE DAYANIŞMA ÖRNEĞİ
İftar yemeğinin ardından açıklamalarda bulunan TÜFAD Şube Başkanı Şakir Filiz, “Mübarek bir ayın içerisindeyiz. Ramazan ve iftar demek, bir olmaktır, paylaşmaktır. Biz de bugün spor camiamızın değerli büyükleri ve kendi üyelerimizle bir aradayız. Geleneksel hale getirdiğimiz iftar programı ile sadece futbol değil, bütün spor camiasını bir araya getiriyoruz. Manevi açıdan bizler için çok önemli olan bu ayda bir araya gelerek kaynaşıp dostluklarımızı pekiştiriyoruz. Birbirlerini uzun süredir görmeyen spor adamları, bu organizasyonda bir araya geliyor. Her yıl katılan davetli sayısının artması, doğru iş yaptığımızı gösteriyor. Katılan ve katılamayan tüm spor camiasına teşekkür ediyorum” dedi.

ÇİÇEK’TEN BİRLİKTELİK VURGUSU

Türkiye Spor Yazarları Derneği (TSYD) Antalya Şube Başkanı Mehmet Şifa Çiçek ise TÜFAD’ın bu tür organizasyonları başarıyla yaptığını, bizi bir araya getirme konusunda güzel adımlar attıklarını söyledi. Sporun, kentin birliği ve beraberliği açısından önemine değinen Başkan Çiçek, “Bugün güzel bir iftar sofrasını bizimle paylaştılar, onlara tüm arkadaşlarım adına teşekkür ediyorum. Antalya’da spor kültürünün oluşması, sorunların istişareyle halledilmesi ve spor kurumlarının etkili iletişimi için bu tarz buluşmalar önem taşıyor. İnşallah bu birliktelikle her alanda daha güçlü bir spor camiasına sahip oluruz” diye konuştu.

İFTAR YEMEĞİNE YOĞUN İLGİ

Antalya spor camiasının önde gelen isimlerinin buluştuğu iftar yemeğine Antalya Kent Konseyi Başkanı Sema Nur Kurt, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Burhanettin Hacıcaferoğlu, Futbol Federasyonu Akdeniz Bölge Müdürü Ahmet Köksalan, Saha Komiserleri Derneği Genel Başkanı Hüseyin Doğan, İl Hakem Kurulu Başkanı Ali Cumhur Doğan, Antalyasporlu eski futbolcular, hakemler, gözlemciler, yöneticiler, saha komiserleri, Futbol Dostları Derneği yönetimi, taban birlikleri temsilcileri ve spor adamları katıldı. TÜFAD Genel Başkanı İsmail Dilber ise, rahatsızlığı nedeni ile programı son anda iptal etti.

Kaynak : Yıldız ÇİÇEK, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...