TOPLU TAŞIMADA KAPASİTE ARTACAK

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı devam toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Alanya’da toplu ulaşımda faaliyet gösteren araçların kapasite artırımına gitmesi yönünde karar alındı

Güncel 12 Ekim 2018 18:10
TOPLU TAŞIMADA KAPASİTE ARTACAK
-A +A

Antalya Büyükşehir Belediye Meclisi Ekim Ayı devam toplantısı gerçekleştirildi. Toplantıda Alanya’da toplu ulaşımda faaliyet gösteren araçların kapasite artırımına gitmesi yönünde karar alındı.

Büyükşehir Belediyesi'nin Ekim ayı devam meclisi, Başkan Menderes Türel başkanlığında toplandı. 38 gündem maddesinin karara bağlandığı mecliste, Alanya'da toplu ulaşımda kullanılan otobüsler için yeni karar alındı. Başkan Menderes Türel, Alanya'da toplu ulaşımın 3'e bölünmüş vaziyette ve farklı kooperatifler olduğunu söyledi. Bunları bütünleştirmek istediklerini aktaran Türel, yeni karara göre 7 metrelik araçların 9- 9,5 metre, 9,5 metrelik araçların da 12 metreye yükseltilmesi kararı aldıklarını söyledi. Mutabakatı kooperatiflerle yaptıklarını belirten Türel, araçların büyümesi dolayısıyla 9 metrelik araçlardan 100 bin, 12 metrelik araçlardan da 200 bin lira plaka değeri alacaklarını söyledi.

ZORUNLU DEĞİL, ESNAFIN TERCİHİNDE
Türel şöyle devam etti: “Esnafımıza illa bunu ödeyeceksiniz diye zorunluluk haline dönüştürmüyoruz. Tamamen kendi iradesinde. Öderse aracını büyütür, ödemezse bugünkü araçlarla bugünkü sistemde yolcu taşımaya devam ederler. Onların bu araçları büyütme talepleri karşısında bizim onların talebine cevap vermek adına bulabildiğimiz çözüm tamamıyla bundan ibaret.”

“KAMU ZARARI NOKTASINDA SORUMLUYUZ”
Bu bedelleri almamak gibi bir durumun söz konusu olamayacağını vurgulayan Başkan Menderes Türel, ”Bizim de kamu zararı noktasında sorumlu olduğumuz kurumlar var. En az rakam neyse onu esnafımızdan talep ediyoruz. Bu tespit ettiğimiz ulaşım komisyonunda plan bütçe komisyonundaki rakamların şu an bir lira altına alabilme şansımız kamu zararı oluşacağından dolayı mümkün değil. Meclisimiz hiç almayalım diyebilir. O kamu zararının muhatabı olur meclis üyelerimiz. Ama kamu zararı oluşacağı için eğer hiç almazsak buna evet diyebilecek her meclis üyesinin yarın kamu zararından sorumluluğu olur” ifadelerini kullandı.
DHA, Haber merkeziBİR TEK MECLİS ÜYEMİZE SARI ZARF GELMEYECEK
Geçmiş dönemlerde kamu zararından dolayı bazı meclis üyelerine sarı zarflar gittiğini hatırlatan Başkan Türel, “Allah nasip ederse görev süremizi tamamlayıncaya kadar ve tamamladıktan sonra bir tek meclis üyemize sarı zarf gelse bile sorun yaşamayacak şekilde bu dönemi tamamlayacağız. Ben hepinizin sorumluluğunu da üzerimde taşıyorum. İnşallah hiç gelmeyecek çünkü benim ilk dönemim de hiç gelmedi” dedi.

 


Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...