TERBİYESİZ NATO

İHANET BÜYÜK! BU SKANDALA ÖZÜR YETMEZ…

Güncel 19 Kasım 2017 16:12
TERBİYESİZ NATO
-A +A

Memur-Sen Antalya İl Temsilcisi Mustafa Çoban, NATO’nun Norveç'teki Trident Javelin tatbikatı sürerken ortaya çıkan ve Gazi Mustafa Kemal Atatürk ile Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın düşman hedefler olarak gösteren skandal zihniyeti kınadı.
NATO’nun Norveç’te düzenlediği komuta kontrol amaçlı Trident Javelin adlı tatbikatta Atatürk’ün fotoğrafının, Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da isminin ‘düşman taraf’ olarak gösterildiği ortaya çıktı. Türkiye tatbikattaki 41 askerini geri çekme kararı aldı. Skandal sonrasında NATO’dan en üst düzeyde resmi özür geldi. Olayın bir medya teknisyeni ve Norveç ordusunda görevli bir sivil personelden kaynaklandığı belirlendi.

BU SKANDALA ÖZÜR YETMEZ
Memur-Sen Antalya İl Temsilcisi Mustafa Çoban, konuya ilişkin yaptığı açıklamada, “Memur-Sen ailesi olarak; böyle bir olayın bizim nazarımızda özür beyanıyla geçiştirilemeyecek sonuçlar doğuracağını belirterek, en şiddetli şekilde kınadıklarını söyledi. Medeniyet ve millet şuurumuzla hükümet meselesini aşan bu saldırı karşısında hükümetin yanında olduklarını aktaran Çoban şöyle konuştu:
“NATO Genel Sekreteri Jens Stoltenberg’in, "Olaylar, tek bir kişinin eylemlerinden kaynaklanıyor ve NATO'nun görüşlerini yansıtmıyor"  özrüyle konuyu kapatması mümkün değildir. Çünkü; her konuda planlı hareket eden ve hedef noktasını belirlerken bu plan çerçevesinde hareket eden bir yapının içine “bir meczup” sızabiliyorsa, bu konunun üzerinde düşünülmesi gerekir. Zira NATO bir güvenlik örgütüdür. Eğer NATO içindeki bir yapının organizasyonuysa, yine NATO’nun bu noktada kendini sorgulaması, paradigmasının gözden geçirmesi gerekir”

''TÜRKİYE ESKİ TÜRKİYE DEĞİL''
Türkiye'nin yol gösteren bir ülke konumuna geldiğini belirten Çoban, köprünün altından çok sular aktı. Türkiye, eski Türkiye, dünya da eski dünya değilderi. “Darbelerle sınanmış ve 15 Temmuz’da destan yazarak darbecilerin arkasındaki güçlere ve dünya sistemine de meydan okumuş bir millet olarak bütün dünyaya Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın sözleriyle haykırıyoruz:

ARTIK NÖBET TUTTURAMAZSINIZ
Türkiye o eski Türkiye değil. Türkiye’ye gündem dayatamazsınız. Türkiye’nin gündemini belirleyemezsiniz. Türkiye’ye artık zalimler için, zalim ve terörist devletler için nöbet tutturamazsınız. Türkiye’ye o eski günlerde olduğu gibi parmak sallayarak istikamet çizemezsiniz. Bu Türkiye yeni Türkiye’dir, tam bağımsız Türkiye’dir. Ne içerideki işbirlikçilere ne dışarıda mütekebbirlere boyun eğecek bir Türkiye yok” ifadelerini kullandı.

DIŞİŞLERİ BAKANLIĞI: GAYRI AHLAKİ
Dışişleri Bakanlığı, Norveç’te yapılan NATO tatbikatındaki skandala tepki gösterdi. Dışişleri’nden yapılan açıklamada, “Bu menfur hadisenin failleri hakkında gerekli cezai işlemlerin yapılması yakından izlenecektir” ifadesi kullanıldı.


Yıldız ÇİÇEK, Fotoğraf: Serçin ÇILDIR

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Finike Festivali başlıyor

Finike Festivali başlıyor

15:34 18 Haziran 2019
BETUYAB'tan polise hibe araç

BETUYAB'tan polise hibe araç

13:54 22 Haziran 2019
İsyan ettiren karar

İsyan ettiren karar

14:23 18 Haziran 2019
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...