TBMM'de yoğun mesai

Türkiye Büyük Millet Meclisi, yoğun temposuna yaklaşık 2 aylık tatilin ardından geri döndü. Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, “Yasama döneminde fikirlerin, politikaların tartışılırken nezaket ve uzlaşı ile milletimiz için en iyi ve hayırlı olanı yasalaştırdığımız bir çalışma diliyorum” dedi

Politika 2 Ekim 2017 17:36
TBMM'de yoğun mesai
-A +A

Türkiye Büyük Millet Meclisi, yoğun temposuna yaklaşık 2 aylık tatilin ardından geri döndü. Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, “Yasama döneminde fikirlerin, politikaların tartışılırken nezaket ve uzlaşı ile milletimiz için en iyi ve hayırlı olanı yasalaştırdığımız bir çalışma diliyorum” dedi.
Türkiye Büyük Millet Meclisi, 2 aylık tatilin ardından mesaiye başladı. Ak Parti Antalya Milletvekili Atay Uslu, meclisin yeni yasama dönemi ile ilgili olarak bir mesaj yayınladı.

MECLİSİ YOĞUN BİR MESAİ BEKLİYOR

Geçtiğimiz yasama yılında meclisin yoğun bir mesai sarf ettiğini vurgulayan Milletvekili Uslu, “Yaptığımız en önemli çalışmalardan ilki, Anayasa'da köklü bir değişiklik yapmak oldu.  Anayasa değişikliği 16 Nisan 2017 tarihinde yapılan halkoylamasıyla kabul edilerek yürürlüğe girdi. Kabul edilen Anayasa değişikliğine göre, 3 Kasım 2019'da yapılacak genel seçimlerden sonra, 27'nci yasama döneminde Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemine geçeceğiz. Bu sistem, Türkiye Büyük Millet Meclisini daha da güçlü kılıyor” diye konuştu

ÜLKEMİZE HAYIRLI OLSUN

Milletvekili Atay Uslu, açıklamasının devamında şu ifadelere yer verdi:
“Yaptığımız diğer çalışmalardan birisi de İçtüzük'te yaptığımız kısmi değişikliktir. Eski İçtüzük mecliste çalışmayı değil engellemeyi kolaylaştıran hükümler içeriyordu. Yaptığımız değişiklikle genel kurulun çalışma usul ve esaslarını yeniden belirledik, yasama çalışmalarına verimlilik kazandırdık. TBMM çatısı altında Antalya Milletvekili olarak Antalya’mız için en güzel, en iyi kararları verme sorumluluğu ile hareket ediyoruz. TBMM'de aldığımız kararların, kabul ettiğimiz değişikliklerin ve ülkemize iyilik, güzellik, esenlik, refah, kalkınma ve huzur getirmesini diliyorum. 

Kaynak : Haber merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Falezlerde ceset şoku

Falezlerde ceset şoku

17:18 14 Aralık 2018
Kahreden intihar

Kahreden intihar

10:35 13 Aralık 2018
Konseyden deprem uyarısı

Konseyden deprem uyarısı

18:00 13 Aralık 2018
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...