Taciz davasına erteleme

Apartman görevlisi tarafından tacize uğradığı iddia edilen 10 yaşındaki kız çocuğunun davasında bilirkişi raporu gelmediği için dava ileri bir tarihe ertelendi

Güncel 25 Aralık 2018 15:39
Taciz davasına erteleme
-A +A

Apartman görevlisi tarafından tacize uğradığı iddia edilen 10 yaşındaki kız çocuğunun davasında bilirkişi raporu gelmediği için dava ileri bir tarihe ertelendi.
 
Antalya'da 10 yaşındaki kız çocuğuna cinsel istismarda bulunduğu öne sürülen apartman görevlisinin tutuksuz yargılandığı dava önceki gün 5. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görüldü. Bilirkişi raporu mahkemeye ulaşmadığı için duruşma ertelendi. Dava öncesi Antalya Adliyesi önünde bir araya gelen Saadet Öğretmen Çocuk İstismarı ile Mücadele Derneği (UCİM) Başkanı Saadet Özkan ve dernek üyeleri, sanığın tutuksuz yargılanmasını protesto etti. Cinsel istismar davalarında tutuksuz yargılamaların önüne geçilmesi gerektiğinin altını çizen Özkan, “Birkaç gün önce bu davanın cinsel istismar sanığı ile mağdur çocuğumuz bir alışveriş merkezinde karşılaştılar. Bir buçuk seneye varan davada çocuğumuza verdiğimiz ne kadar psikolojik destek, rehabilitasyon varsa hepsi yerle bir oldu. Başa döndük. Çocuğumuz şu an çok kötü durumda. Biz çocukları koruyamıyoruz. Toplum olarak vicdan eğitimine ihtiyacımız var. Davanın takipçisi olacağız ve tutuklu yargılama istiyoruz” dedi.

Kaynak : Ramazan BOZCA

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...