Sur Yapı’ya öğrenci ilgisi

Özel sektörün en geniş gayrimenkul portföyüne sahip firması Sur Yapı’nın Antalya’da inşa ettiği örnek akıllı dönüşüm projesi üniversitelerin de ilgi odağı oluyor

Güncel 10 Aralık 2018 16:52
Sur Yapı’ya öğrenci ilgisi
-A +A

Özel sektörün en geniş gayrimenkul portföyüne sahip firması Sur Yapı’nın Antalya’da inşa ettiği örnek akıllı dönüşüm projesi üniversitelerin de ilgi odağı oluyor.

Sur Yapı’nın Kepez-Santral bölgesinde 8 milyar TL yatırımla hayata geçirdiği Antalya Projesi, üniversitelerin de yoğun ilgisiyle karşılaşıyor. Üniversiteler, öğrencilerinin teorik bilgilerini pekiştirmek için Sur Yapı Antalya Projesi’ni tercih ediyor. Son olarak Antalya Bilim Üniversitesi Mimarlık ve Mühendislik Bölümleri, bölüm başkanlığının organizasyonuyla projeye teknik gezi düzenlediler. Satış ofisinde sunum yapılan öğrenciler daha sonra şantiyeyi ve hak sahiplerine ait korunan ağaçların bulunduğu fidanlığı gezdiler. Seyir terasından 1 milyon 300 bin metrekarelik alana yayılan proje sahasını yukardan gördüler. Derste öğrendiklerini yerinde inceleme fırsatı bulan öğrenciler, gezinin çok yararlı olduğunu belirttiler. Antalya’dan dünyaya açılan mega proje hakkında detaylı bilgilendirilen öğrenciler, Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesini ziyaret etmekten son derece mutlu olduklarını söylediler.

TEZ KONUSU; ANTALYA PROJESİ

Türkiye’nin en büyük kentsel dönüşüm projesi olan Antalya Projesi’ni ziyaret eden öğrenciler tezlerine konu olacak bir projeyle tanışmanın mutluluğunu yaşadıklarını belirttiler. Antalya Belediye Başkanı Menderes Türel de şantiye ziyareti esnasında kentsel dönüşüm projesinin geri dönüşüm, çevreci uygulamalar, eğitim alanları ve akıllı kent uygulamalarıyla üniversitelere tez konusu bir nitelik taşıdığını vurgulamıştı.

AKILLI KENT PROJELERİ ARASINDA İLK ÜÇE GİRDİ
Sur Yapı Antalya Projesi, Avrupa Birliği’nin 2020 programında “Akıllı Kent” olmak için 17 projenin içinden yarışarak ilk 3 projeden birisi seçildi. MatchUP Akıllı Kent Kepez Santral Projesi’yle AB’den 5 milyon Euro hibe desteği alındı. Sağlanan bu hibeyle, akıllı aydınlatmalar, elektrik enerji depolama ve üretim alanları, akıllı yönetim uygulamaları, akıllı sayaçlar, açık alanda ücretsiz wifi hizmeti gibi 42 farklı Akıllı Kent Uygulaması gerçekleştirilerek örnek bir akıllı kent inşa edilecek.  

Kaynak : Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...