Sünger Laminasyon Uygulamaları

Laminasyon işlemlerinin ana maddesi poliüretan süngerler olarak bilinmektedir. Poliüretan sünger çeşitleri de kendi aralarında ikiye ayrılmaktadır.

Güncel 23 Ekim 2019 14:02
Sünger Laminasyon Uygulamaları
-A +A

Laminasyon işlemlerinin ana maddesi poliüretan süngerler olarak bilinmektedir. Poliüretan sünger çeşitleri de kendi aralarında ikiye ayrılmaktadır. Sünger laminasyon işlemlerinde iki çeşit de kullanılmaktadır. Kullanıldıkları çeşitlere göre kalitesi de artmaktadır. Kullanım alanları da oldukça geniş olan sünger laminasyon işlemlerinin özellikle temizlik malzemeleri, otomotiv sektörü ve ses izolasyon uygulamalarında yararlanıldığı görülmektedir. Laminasyon işlemlerinin uzman kişiler ve yüksek kalitede ekipmanlarla yapılması gerekmektedir.

Sünger Laminasyon Çeşitleri Nelerdir?

Sünger laminasyon işlemlerinde kullanılan malzeme çok önemlidir. Maliyeti, kalitesi ve özellikle sağlamlığı dikkat çeken unsurlardır. Poliüretan süngerler iki kısma ayrılmaktadır. Bunlardan ilki, polyester diğeri ise polieterdir. Polyester olan süngerler polieter süngerlere oranla daha dayanıklı ürünlerdir. Aşınmalara, güneş ışınlarına ve kimyasallara karşı sağlamlık açısından ön plana çıkmaktadır. Bu özelliklerinin yanı sıra esneklik anlamında esnekliği az olarak değerlendirilmektedir. Polieter sünger ise sağlamlık yönünden zayıf ve esneklik yönünden fazla esnek bir yapıya sahiptir. Maliyeti de polyester süngerlere oranla daha azdır. Genellikle kullanım alanları döşeme amaçlıdır. Ayrıntılı bilgiye ve laminasyon hizmetlerine ulaşmak için https://www.teknolamlaminasyon.com.tr/sunger-laminasyon  internet sitesi ziyaret edilebilir.

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...