Sosyal Kart’ta yardımlar başladı

BAŞKAN BÖCEK MUHTARLARI DİNLEDİ

Güncel 16 Ekim 2019 17:45
 Sosyal Kart’ta yardımlar başladı
-A +A

Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, yapılan inceleme sonunda Sosyal Kart’ı gerçek anlamda hak eden kişi sayısının 18 bin 48’den, 2 bin 379’a düştüğünü, yardım paralarının yatırıldığını söyledi.

Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, Antalya’yı ortak akılla yönetme hedefiyle gerçekleştirdiği ilçe buluşmaları kapsamında Muratpaşa’yı ziyaret etti. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal’ın da katıldığı toplantıda muhtarlar ve STK’larla bir araya gelen Başkan Böcek, soru, talep ve önerileri dinledi. Çalmadan çaldırmadan, bir evi geçindirir gibi belediyeyi geçindireceklerinin altını çizen Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek, “Bu süreçte kısa, orta ve uzun vade programlarımızı yaptık. Doğru yatırımlar yapacağız. Yatırımlarımızı yaparken tüyü bitmemiş yetimin de hakkını koruyacağız” dedi.

SOSYAL KART ÖDEMELERİ BAŞLADI
Sosyal Kart’la ilgili incelemenin tamamlandığını açıklayan Başkan Böcek, şunları söyledi: “Yardım paraları yatırıldı. Göreve geldiğimizde 18 bin 48 kişiye Sosyal Kart yardımı yapılıyordu. Bu yardımı gerçek ihtiyaç sahiplerine vermek için inceleme başlattık. Bir komisyon kurdum ve başına da geçen dönem bu yardımlarla ilgilenen arkadaşı getirdim. Bu komisyonun yaptığı inceleme sonucu Sosyal Kart’ı gerçek anlamda hak eden kişi sayısı 18 bin 48’den, 2 bin 379’a düştü. Bu sizin paranız. Tüyü bitmemiş yetimin parası dediğimiz budur. Başkasının cebinden ağalık yapmak yok.”

KIRCAMİ’DE SORUN YOK
Kırcami planlaması ile ilgili soruları yanıtlayan Başkan Böcek, “Bu konunun siyasete alet edilmemesi gerektiğini söyledik. Planla ilgili meclisimizde gerekli kararları aldık. Muratpaşa Belediyemizle birlikte yolların açılması ve alt yapı ile ilgili programlarımıza başladık” dedi. Muratpaşa Belediye Başkanı Ümit Uysal da planla ilgili hiçbir sorun olmadığını vurgulayarak, “Kesinleşmiş imar planı var. Uygulama aşamasına gelmiş imar planı var. Ortada hiçbir sıkıntı yok. Çap talep eden ailelerimiz var onlara çap vereceğiz. Bugünlerde kazma da vurulacak. Yollarımız açılacak, alt yapıya başlanacak hiçbir engel yok. Bu plan olmasın diye temenni eden, iptal olması için çalışanlara kötü haber. Hiçbir sorun yok” ifadelerini kullandı.

PROJELER START ALDI
Ant Su, Halk Süt, Halk Mama, Ucuz Et projelerinin startını verdiklerini ifade eden Başkan Muhittin Böcek, “Ucuz Et projesine Muratpaşa, Konyaaltı Kepez’den başlayıp, diğer ilçelere taşıyacağız. Ant Su gelirlerini Antalyaspor’a vereceğiz. Kısa, orta ve uzun vadede planlarımızı yaptık” diye konuştu. Böcek, seçim öncesinde söz verdiği gibi üniversite öğrencilerine can suyu olarak, 5 ton su kullanımını ücretsiz yaptıklarını söyledi. 19 ilçeyi kapsayacak Ulaşım Master Planı çalışmalarına başladıklarını belirten Böcek, muhtarların ulaşımla ilgili talep ve önerilerini de dikkate alacaklarını belirtti.

BALBEY’DE SÖZÜMÜZÜ UNUTMADIK
Başkan Böcek, Balbey projesiyle ilgili çalışmaların sürdüğünü kaydederek,  “Planlı kimlikli kurallı kent için geliyoruz dedik. Balbey sakinleriyle buluşacağız. Vatandaşlarımızın beklentilerine cevap verebilecek, mevzuatlara uygun bir çalışma yapacağız. Seçimlerden önce sözü verdik sonrasını da unutmadık” diye konuştu. 

Kaynak : Haber Merkezi

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...