Sıfır atık projesine halk desteği

Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Yavuz “Sıfır Atık Projesi” kapsamında doğa dostu çantaları dağıtmaya devam ediyor.

Güncel 10 Şubat 2019 17:46
Sıfır atık projesine halk desteği
-A +A

Yavuz, görsel ve çevreselkirliliğin önünegeçmek ve plastik poşet kullanımını engellemek için bez çanta dağıtımına devam ediyoruz dedi.
Cumhurbaşkanlığı Külliyesi'nde, Cumhurbaşkanı RecepTayyip Erdoğan'ın eşi Emine Erdoğan tarafından tanıtımı yapılan "Sıfır Atık Projesi" kapsamında Antalya Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezinde çalışmalar devam ediyor. "Sıfır Atık Projesi"nin il genelinde yaygınlaştırılması ve geri dönüşüm bilincinin vatandaşlara aşılanarak bez torba kullanımının alışkanlık haline getirilmesini hedefleyen uygulama kapsamında Azize Kahraman Halk Eğitim Merkezi Müdürü Kenan Yavuzvatandaşlara bez çanta dağıtımına devam ediyor.

"Hedef sıfır atık"
Yavuz, "Bilindiği üzere 'Sıfır Atık Projesi' Cumhurbaşkanımızın muhterem eşi Emine Erdoğan önderliğinde yürütülen bir projedir. Bugün ilimizde hükümetimizin aldığı karar gereği bez çanta kullanımını yaygınlaştırmak amacıyla bu uygulamamızı başlatmış bulunuyoruz. Burada önemli olan atıkların sadece bir çöp olmadığını onun ötesinde doğayı kirleten, çevremizi rahatsız eden özellikle sağlığımıza ve ekonomimize zarar veren bir şey olduğunu görebilmektir. Bunun için çöpten geri dönüşümü en iyi şekilde sağlamaya, ülkemize ekonomik katkı sunmaya ve çevremize olan zararını önlemeye devam ediyoruz. Dağıttığımız bez çantalarla başlatılan uygulamaya katkı sağlamış oluyoruz" diye konuştu.

Naylon poşete karşılık bez poşet
Yavuz, şunları söyledi: "Yapılan bu çalışmayla 'Sıfır Atık Projesi'ne büyük bir katkı sunacağımıza inanıyoruz. Kanuni uygulamadan sonra şimdi bize düşen en önemli husus naylon poşet kullanımını sıfırlamak ve naylon yerine bez çantalarla, filelerle alışveriş imkanını halkımıza sağlamış olmaktır. Bu uygulamada gönüllü olarak halkımızın yanındayız. Uygulamayla halkımızın daha da rahat edeceğini, marketlerimizin bu hususta sıkıntıdan kurtulacağını düşünüyoruz. Naylon poşetin doğaya ve çevreye verdiği olumsuz etkileri ortadan kaldırarak, halkımızı çevre kirliliğine karşı korumuş olacağız."

Yıldız ÇİÇEK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...