ŞEHİTLERE VEFA

Antalya Müftülüğü’ne bağlı Muratpaşa ve Konyaaltı İlçe Müftülüklerinin ortaklaşa düzenlediği program ile din görevlileri ve öğrenciler, Antalya Garnizon Şehitliğini ziyaret ederek, şehitler için Kur’an-ı Kerim okuyup dua etti.

Güncel 1 Kasım 2019 14:39
ŞEHİTLERE  VEFA
-A +A

Antalya Müftülüğü’ne bağlı Muratpaşa ve Konyaaltı İlçe Müftülüklerinin ortaklaşa düzenlediği program ile din görevlileri ve öğrenciler, Antalya Garnizon Şehitliğini ziyaret ederek, şehitler için Kur’an-ı Kerim okuyup dua etti.GENÇLİK ŞEHİTLERİN HUZURUNDA

Müftülük bünyesindeki Gençlik koordinatörleri tarafından düzenlenen şehitlik ziyaretine, Muratpaşa İlçe Müftüsü Kuddusi Uysal, Konyaaltı İlçe Müftüsü Orhan İmamoğlu, din görevlileri ve öğrenciler katıldılar. Ziyarette şehitlerin kabri başında Kur’an-ı Kerim okunup, Türk ordusu ve milletine dualar edildi.

ARTAN: MİNNET BORCUMUZ VAR

Antalya İl Müftüsü Osman Artan, ziyaret ile ilgili yaptığı açıklamada, gerçekleştirilen şehitlik ziyaretinin çok önemli olduğunu vurgulayarak, bu ziyaretlerle şehitlerimize olan minnet borcumuzun yerine getirmeye çalışıldığını belirtti. Artan, şehitlerimizi ziyaret etmekle ahireti, şehitlerin kahramanlıklarını, onların bu vatan için yaptıkları fedakârlıkların hatırlandığını ve genç dimağlarda milli değerlerimizin oluşmasına katkı sağladığını vurguladı.“BU MİLLET ŞEHİTLERİNİ UNUTMAZ”

Bu milletin şehitlerini asla unutmayacağını vurgulayan Müftü Artan, çocukların ve gençlerin şehitlik ve gazilik ruhuyla yetiştirilmesi gerektiğini söyledi. Vatanın her karış toprağında şehit kanlarının bulunduğunu, bu durumun vatanın kıymetinin en büyük göstergesi olduğunu anlatan Artan, “Bugüne kadar bu vatan ve bayrak için canlarını veren kahraman şehitlerimizi rahmet ve minnetle anıyorum. Gazilerimize hayırlı uzun ömürler diliyorum.” diye konuştu.

UYSAL VE İMAMOĞLU’NDAN TEŞEKKÜR

Muratpaşa İlçe Müftüsü Uysal ise 'Bu toprakları bizlere vatan kılan, refah ve huzur içerisinde yaşamamıza olanak sağlayan aziz şehitlerimize çok şey borçluyuz. Bu anlamlı ziyareti tertip eden din görevlilerine ve kıymetli öğrencilere şükranlarımı sunuyorum' dedi. Konyaaltı İlçe Müftüsü İmamoğlu da, yapılan ziyaretin çok anlamlı olduğunu belirterek din görevlileri ve öğrencilere teşekkür etti.
Program öğrencilere yapılan çeşitli ikramlar ile sona erdi.
 


Kaynak : Faruk ÇELİK

Facebook'ta paylaş butonu
Print
Yorum Yap
Yorumunuz
1000

Henüz yorum yapılmadı,
İlk Yorum yapan siz olun...

Facebook Yorumları
Dikkat Çekenler
Yazarlar
Çok Okunanlar
Çok Yorumlananlar
Alıntı Yazarlar
Anket

Sayfalar
Duyurular
Linkler
Arşiv
Günlük Gazeteler
Oku
Ziyaretçi Defteri
Hava Durumu
Hava Durumu
Yükleniyor...